30 Ekim 2016 06:39
0
4910
1

Yazdığı Mektup Okuyanları Derinden Etkiledi!


Evlendiğinizde sadece eşinizle değil aynı zamanda birbirinizin ailesiyle de evlenmiş oluyorsunuz.Bazen bu evliliklerin güçlenmesine yardımcı olurken, bazen de evliliklerin parçalanmasına bile neden olabiliyor.Aile bireylerinin birbirlerini tanımaları zaman alabiliyor.Scot Mann, kayınvalidesiyle ilk tanıştığında, onunla çok zor anlaşacaklarını düşündü.Evliliklerinin 7. Yılında Scott’ın eşine lösemi teşhisi koyuldu. Eşi, 30 yaşındaydı.Başlarına gelen üzücü olaydan Scott ders çıkarmayı bildi ve şimdi diğerlerini de bu konuda bilinçlendirmek istiyor.


İşte Scott’ın dokunaklı mektubu:Adı Sharon.Bana insanları olduğu gibi kabullenmemiz gerektiğini öğretti.Kayınvalidemle ilk tanıştığımda, aksanından dolayı onu anlamakta biraz güçlük çektim. Yaşadığı coğrafyanın bir getirisi olarak evin patronuymuş gibi davranıyordu. Ancak kayınvalidemin, eşim için çok değerli olduğunu biliyordum ve ben de onu olduğu gibi kabul etmeye karar verdim.7 yıl geçmesine rağmen kayınvalidemi tam olarak tanıyamamıştım.Eşime 30 yaşındayken lösemi teşhisi koyuldu ve yaşama şansının %10 olduğu söylendi. İşte o zaman hayatımız bir daha asla aynı olmayacak şekilde değişti. Kayınvalidem Sharon, eşimin sonuna kadar yanında oldu. Veteriner olan Vietnamlı eşi ile bizim evimize taşındı ve eşime bakmaya başladı.İki yıl boyunca market alışverişlerini yaptı, yemekleri pişirdi, kıyafetleri yıkadı ve ev temizliği yaptı, 300’den fazla doktorla olan randevularımıza bizi o götürdü, eşimin içmesi gereken hapları sınıflandırdı ve eşimin her gün haplarını içtiğinden emin oldu.Herkesle ve özellikle eşimle bu kadar yakından ilgilenirken kendisine de kanser teşhisi koyuldu. Mastektomi operasyonuna girdi ve göğüsleri alındı. Daha sonra da kemoterapiye başladı.İş yaparken şarkı söylüyor. Derdini anlatacak birileri etrafta olmadığında kendi kendine konuşuyor. Her gün suratında inanılmaz bir gülümsemeyle bütün zorluklara tek başına göğüs geriyor.Bir gün işe gitmeden önce onun bu fotoğrafını çektim. Fotoğrafı çektiğimden haberi yoktu.Evet, arkadaşlar. Mükemmellik işte böyle bir şey. Eşim hasta olduğundan beri belki de 300. kez eşime sabah kahvaltı hazırlayışı bu. Kemoterapi nedeniyle saçları döküldü. Ancak yine de eşime bakmaktan vazgeçmedi.Herkesin hayatına böyle kahramanlar girmiyor. Hayatımda böyle biri var olduğu için gerçekten çok şanslıyım.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey THY`den Erasmus İndirimi Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Ormanların Yok Edilmesini Önlemek İçin Hazırlanan Rahatsız Edici Afişler 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Kendi Beyin Ameliyatı Sırasında Keman Çalarak Yaşama Tutunan Müzisyen Anayasanın Bizi İlgilendirmediğini Kanıtlayan 10 Sebep

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Macerayı ve Koşmayı Sevenlerin Süper Mario Deneyimi Emrah`ın 2 Milyon 800 Bin TL`lik Acısı!
''Aşk Benden Uzak Olsun'' Diyenlere 15 Tavsiye Öğretmenliğe Geçiş Sınavı 81 İlde Gerçekleştirildi
Üniversiteden Mezun Olanların Duymaktan Sıkıldığı 15 Şey İzlerken Ufkunuzu Açacak 9 Bilimkurgu-Fantazi Filmi
Erkeklerin Yapıp Kadınların Yapamayacağı 12 Şey 14 Apple Ürünüyle Hazırlanan Muhteşem Bir Aşk Hikayesi