18 Haziran 2015 Perşembe 02:46
0
3894
1

Yazın Edinilebilecek 8 Hobi

Yaz aylarında oyalanmak, yeni bir şey tasarlamak ya da hazırlamak için en ideal zamandır. Havanın açık ve güneşli olması hem kreatif düşünceyi hem de hayal gücünü geliştirir. Bu doğal yenilenmeye ayak uydurmak ve kendi becerilerinizi geliştirmek için çeşitli yaz kurslarına katılabilirsiniz. Özellikle el sanatları kursları bu anlamda ideal tercihlerdir.

1. Resim Yapmak

Resim yapmak insanı rahatlatan yöntemlerden biridir. Kalıcı bir iz bırakmak için de oldukça değerlidir. Yağlı boya resim yapmak için kursa gidebileceğiniz gibi kendi evinizde de yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Yağlı boya kat kat boyanabildiği için hatanızı düzeltebilirsiniz. Ayrıca boya kurumadan, yaş haldeyken boyanın üzerinde geçebilirsiniz. Belli bir tema üzerinde çalışmayıp sadece fırça darbeleri ile bile güzel resimler ortaya çıkabilirsiniz.

2. Ahşap Boyama

Boyama işlemi ahşap üzerine kalıplar ile yapılacağı için kursa gitmeden de ahşap boyama yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeleri edindikten sonra ahşap üzerine çizeceğiniz resme karar verin. Sonra resmi fotokopi kâğıdı ile ahşaba geçirin ve boyayın. İşte bu kadar kolaydır ahşap boyama. Sadece modelinize, kullanacağınız ahşaba ve renklere karar vermelisiniz.

3. Kumaş Boyama

Kumaş boyama da ahşap boyama gibi kolay şekilde uygulanabilir. Boyama yapmak istediğiniz kumaşı ve malzemeleri aldıktan sonra tek yapmanız gereken kumaşı nerede kullanacağınıza karar vermenizdir. Bir sehpa üzerine yapacağınız bir süslemede boyamadaki model için kumaşın kenarlarını ya da ortasını seçebilirsiniz. Yine kopya kâğıdı ile seçtiğiniz modeli kumaşa geçirerek kolay şekilde boyayabilirsiniz. Hediyelik, çeyiz, günlük kullanım için uygun bir seçim olacaktır.

4. Seramik Vazo Yapımı

Seramik vazo yapımı için bir kursa gitmeniz gerekir. İşin detaylarını öğrenmeniz güzel olacaktır. Seramik vazonuzu hazırladıktan sonra üzerini boyamak ve süslemek ise çok başka bir keyif olacaktır.

5. Cam Süsleme

Cam süsleme sanatı çok orijinal görüntü sağlayacaktır. Hem sıkılmadan, keyifle hem de özenle çalışacağınız bir hobi türüdür. Cam süsleme için de önce bir kursa gidip işin önceliklerini öğrenmeniz gerekir.

6. Keçe İşleri

Keçe işleri keçeden yapılan çok sayıda ürüne dayanır. En basitinden kendinize bir yorgan kılıfı, kırlent kılıfı yapabilirsiniz. Keçeleri hayata geçirmek için kursa gitmenize de gerek yoktur. Keçe satın alarak neler yapabileceğinize internetten bakabilirsiniz. Daha sonra da kendi hayal gücünüzü konuşturursunuz.

7. Bebek Yapımı

El yapımı bebek için dikiş bilgisine gerek yoktur. Sadece bir günlük kurs ile nasıl yapılacağınız öğrenerek bu hobinize evde devam edebilirsiniz. Hediyelik ve süs eşyası olarak el yapımı bebekleri hazırlayacağınız gibi bu işi ticarete de dökebilirsiniz.

8. Pasta Yapımı

Butik pasta yapımı için birkaç gün kurs almanız yeterli olacaktır. Hatta kursa gitmeden malzemeleri temin ederek internet üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Özel günlerde pastaları kendiniz hazırlarsınız. Üstelik çevrenizdeki insanlar harika görünümlü pastalarınızdan isteyecektir. Ufak çaplı da olsa bu hobinizi ticaret ile birleştirebilirsiniz.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Türkiye`nin İlk Trans Birey Defilesi Gerçekleşti Miss Bumbum Yaşam Savaşı Vriyor Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne Adriana Lima`ya Acun Sorulunca Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Son Dönemin Popüler Kültürü: Evden Kaçış Oyunları 1 Dakikadan Kısa Bir Sürede Makyajın 100 Senelik Evrimini İzleyin Ucuz ve Kaliteli Giyim Markaları

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Facebook, "Harika Bir Yıldı" İçin Özür Diledi Avrupa`nın En Golcüsü Real Madrid
Dünyanın En Küçük Portfolyosu Aşırı Pil Tüketme Sorununa Güncelleme Geldi!
Afrika'nın En Çok Fotoğraflanan Aslanı Cecil Öldürüldü Sosyal Medyaya Bomba Gibi Düşen Fenerbahçe - Beşiktaş Caps'leri
Hafızanızı Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 11 Şey Nokia 3310'a 20mm'lik Zırh Delici ile Ateş Edilirse