17 Haziran 2015 Çarşamba 10:06
0
3410
1

Yazın Yapılacak En Eğlenceli Aktiviteler

Günümüzde insanlar yoğun bir hayat koşuşturmacası içerisindedirler. Tüm kış boyunca okul, iş, ev işleri derken kendimize yeterince vakit ayıramamaktayız. Özellikle de öğrenciler derslerden, sınavlardan bunalmaktalar. İşte tüm bu sebepler dolayısıyla da dört gözle beklenir yaz ayları.

Okulların tatile girdiği, çalışanların işten izin aldıkları yaz döneminde eğlenceli bir aktivite bulmak da kimi zaman zor olmakta, bir süre sonra “bu yaz nasıl geçecek, yapacak eğlenceli bir iş bulmalıyım” denilmektedir. Bu sebeple sizler için yazın yapılacak en eğlenceli aktiviteleri sıraladık.

Denizin ve havuzun tadını çıkarmak

Kışın soğuk günlerinde sıkı giyinmekten ve üşümekten bıktıktan sonra yazın denizin, kumun, güneşin ve havuzun tadını çıkarmak yapılacak en eğlenceli aktivitelerdendir. Hatta işi abartıp rafting, kayak, yelken, sörf gibi su sporlarına da merak salabilirsiniz.

Eğlence mekânları

Eğlence mekânlarının kışın erken saatlerde kapanmasının aksine yazın sabaha kadar açık olması da eğlenmenin tadına varmayı sağlayacak olan bir başka alternatiftir. Özellikle de sabah erken kalkma derdinin olmadığı tatil günlerinde gecenin geç saatlerine, hatta sabaha kadar eğlenebilir, değişik mekânlarda vakit geçirebilirsiniz.

Yürüyüş

Sıcak yaz günlerinde yapılacak en güzel aktivitelerden biri de sahilde ya da yemyeşil bir ormanda yapılacak yürüyüşlerdir. Sevdiklerinizle, eşinizle, dostunuzla yapacağınız yürüyüşler ya da sahilde bir kafede içeceğiniz kahve oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Sinema

Yazın yapılacak en eğlenceli aktiviteler arasında sinema keyfini de sayabiliriz. Özellikle de açık hava sinemaları, mükemmel vakit geçirmenin bir başka alternatifi olmaktadır. Açık hava sineması bulamazsanız da bildiğimiz, dümdüz sinemaya gidebilirsiniz. Serin ve karanlık ortamıyla yaz sıcağından ve göz kamaştıran güneşten birkaç saatliğine de olsa kaçmanızı sağlayabilir.

Doğa vakti

Doğayla iç içe olmayı sevenler kamp yapmayı tercih edebilirler. Zaten kamp kültürüne aşina iseniz, doğanın, kışın getirdiği duygusal yıpranmayı ve bunalımı tamir edecek en güzel şey olduğunu da bilirsiniz.

Ev keyfi

Yaz aylarında evde kalmayı tercih edenler için de çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Kendinize mükemmel bir film seansı sunabilir, arkadaşlarınızı davet edip evde parti verebilir ya da playstation oynayabilirsiniz. Özellikle de kadınların meşhur partilerinden olan pijama partisi, oldukça eğlenceli vakit geçirmenin bir alternatifi olabilir.

Kitap kurtluğu

Pek çok insanın vazgeçilmezidir kitap okumak. Yazın da kitap okumaktan vazgeçmek istemeyenler için plajlar, balkonlar, hamaklar mükemmel bir kitap okuma yeri olabilmektedir. Özellikle de gündüzleri güneşin tepede ve bunaltıcı olduğu vakitlerde hem kültürünüzü arttırabilirsiniz hem de çok sevdiğiniz kitaplardan vazgeçmek zorunda kalmazsınız.

Konser

Yazın gelmesi ile birlikte yaz konserleri de teker teker üremektedirler. Pek çok şehirde eğlenmek için farklı bir alternatif olan konserler, özellikle de açık havada eğlenmenin tadına varmayı sağlamaktadır. Sevdiklerinizle gidebileceğiniz bu konserler, yaza farklılık katmanın da bir başka yolu olmaktadır. Yazın yapılacak en eğlenceli aktiviteler arasında yer alan konserlerle sevdiğiniz sanatçıları canlı dinleyebilir, hem de dans edip eğlenebilirsiniz.

Kültür gezileri

Bir başka farklı alternatif de kültür gezisi yapmak olabilir. Sahafları, tarihi yerleri, müzeleri gezerek hem kültürünüzü ve bilgilerinizi arttırabilir, hem de farklı bir eğlenceyi tadabilirsiniz.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Ucuz ve Kaliteli Giyim Markaları Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan Son Dönemin Popüler Kültürü: Evden Kaçış Oyunları Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Adriana Lima`ya Acun Sorulunca Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Türkiye`nin İlk Trans Birey Defilesi Gerçekleşti Miss Bumbum Yaşam Savaşı Vriyor 1 Dakikadan Kısa Bir Sürede Makyajın 100 Senelik Evrimini İzleyin Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Galaxy S6 Edge+ (Plus) Ne Kadar Sürede Şarj Oluyor? Sert Bakışlı Minik Sporcu Kızlar Prenses Giysileriyle Verdikleri Pozlarla Dikkat Çektiler
Yediğiniz Şeylere Mikroskopla Bakın! Tüm Okullara Tam Gün Eğitim Geliyor
Rüzgar Türbinlerine Yerli Teknoloji UniTercih: İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü (2016)
Görme Engellilerin Trafik Lambalarını Algılamasını Sağlayan Uygulama Gökbilimcileri Şaşırtan Keşif