10 Ocak 2015 Cumartesi 06:51
0
981
1

Yurt Dışı Dil Eğitimi Neden Yapılmalı?

Merak edilen konulardan birini ele alıyoruz bu içeriğimizde: "Yurtdışı dil eğitimi enden yapılmalı?" Şöyle ki; geleceğe yatırım yapmak, kariyeriniz için olmazsa olmaz bir şeyden bahsediyoruz. İyisi mi beş maddeyle açıklayalım. Buyursunlar:

1- Kariyeriniz İçin Yurt Dışı Dil Eğitimi Şart

Üniversite bittikten sonra iş arama telaşesi başlayacak. Başvurduğunuz firmalar, cv`nizde yurt dışı dil eğitimini gördükleri anda size başka bir gözle bakarlar. Hangi bölüm olursa olsun, yurt dışında eğitim almış olmak büyük avantaj sağlayacaktır. Şirketlerin Uluslararası departmanına kolaylıkla girebilirsiniz. Düzgün bir ingilizce ve düzgün bir diksiyon ile hemen hemen bütün dil sınavlarını geçersiniz. Yurt dışında eğitim almış kişiler ülkemizde ciddi anlamda rahatlıkla iş buluyorlar, bunu aklınızdan çıkarmayın.

2- Merakınızı Gidermek İçin

Dahası var mı? Dünya kocaman ve siz sadece ufacık bir kısmını tanıdınız. Her bölgede farklı bir kültür, farklı bir hava var. Bunları görmek, yaşamak insana garip bir huzur veriyor. Genel kültür seviyeniz artar, bilginiz artar, yabancı dil konuşma şekliniz daha da ileri gider. Kısa bir süre de olsa yurt dışında dil eğitimi almak her açıdan fayda verecektir.

3- Kısa Sürede Çok Para

Bazı dil programlarında sizi işe de sokabiliyorlar. Hem dil öğreniyor, hem de para kazanıyorsunuz. Birçok ülkede asgari ücret en az 2.500 lira. Sadece birkaç ay yurt dışında kalsanız bile eğitim masraflarınızı büyük bir kısmını halledebilirsiniz. Üzerine dil öğrenmek de cabası. Tabii, bunun için güvenilir şirketlerle anlaşmak gerekiyor. Sizi orada çalıştırıp, bir de üzerine orada bırakıp, dönen şirketler yok değil. Aracı şirketin daha önce yaptığı işleri kontrol edin. Ve asla dönüş paranız olmadan yurt dışına yola çıkmayın. Mutlaka yanınızda paranız olmalı.

4- Anlatılabilecek Hikayeler

Geri döndüğünüzde orasıyla ilgili düşüncelerinizi, anılarınızı ilgiyle dinleyecek insanlar olacaktır. Onlara anlatabileceğiniz güzel hatıralarınız olabilir. Bunları anlatırke büyük bir keyif alacağınıza emin olabilirsiniz. Oradayken, tıpkı sizin gibi dil eğitimi için gelen farklı insanlarla tanışacaksınız. Yani Amerika`ya gittiniz diye hiç Çinli tanımadan dönmezsiniz. Dünyanın dört bir yanından insanlarla çat - pat olsa da muhabbet etmek; daha da güzeli, bu insanları geri dönüp kendi dostlarınıza anlatmak iyidir. Hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim olacak.

5- Geleceğe Yatırım

Öğrenciyken yurt dışına giden kişiler daha sonra yurt dışına gidişlerinde büyük kolaylıkla karşılaşıyorlar. İş bulma konusunda da büyük faydalar sağlanacak. Hatta uluslararası ilişkiler vb. bölümlerde okuyorsanız mutlaka yurt dışında dil eğitimi almalısınız. Birkaç ay süren veya bir sene süren bu eğitimlerden CV`nizde bahsetmeyi unutmayın. Şu da bir gerçek ki, daha önce yurt dışına giden kişilerin çoğu tekrar oraları ziyaret ediyor. Yani bir kere başladı mı, gerisi gelecektir.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

IMDb'de 8 ve Üzeri Puan Alan En İyi 20 Bilim Kurgu Filmi UniTercih: Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü (2016) J.R.R. Tolkien Hakkındaki 10 Enteresan Gerçek Yurt Dışı Dil Eğitimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Dünya Çapında En Çok Kazandıran Meslekler 2016'nın Popüler Meslek ve Bölümleri Neler Çocuk Psikolojisine Dair Yaşanmış 10 Hikaye Renkler Satınalma İçgüdülerimizi Nasıl Tetikliyor? İşte 8 Güçlü Renk ve Alışverişimize Etkileri Doğru Bir Şekilde İş Aramanın Püf Noktaları Nelerdir? Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar (TAM LİSTE) Çalışan İnsanın Her Cuma Kendisine Söylediği 10 Yalan Karşılıksız Burs Veren Kurumların Listesi - 2015 Girişimci Adaylarının İzlemesi Gereken 10 Etkileyici Film 2015 Yılının Trend Meslekleri

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Game Of Thrones Disney Yapımı Olsaydı Facebook Ticarete Başlıyor!
Hızlı ve Öfkeli 7 Filminde Uçaktan Araçla Atlama Sahnesinin Kamera Arkası Görüntüleri Yeni Yıl, Yeni Disiplin Kuralları!
Bu Ramazan’ın Gülü Güllaç Değil Şekerpare UniTercih: İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü (2016)
Zeki Alasya`nın Ölümü Metin Akpınar`ı Yıktı Uber Yaşlı ve Engelli Seçmenleri Sandıklara Ücretsiz Taşıyacak!