18 Temmuz İstanbul Sel Felaketi

18 Temmuz İstanbul Sel Felaketi
İstanbul'da dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttırarak devam eden yağmur tüm kenti etkisi altında aldı. Yolda biriken sular trafiğin sıkışmasına sebep olurken, ulaşımda aksamalar meydana geldi. İstanbul Valiliği'nin Twitter üzerinden yaptığı açıklamada zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur uyarısında bulundu.

Peki ya İstanbul'da yağış ne kadar sürecek?

İstanbul'da gece saatlerinden itibaren etkili olan ve sağanağın, öğlen saatlerinde etkisini artırıp, akşama kadar fırtına şeklinde devam etmesi bekleniyor. İstanbul'da gece saatlerinden itibaren etkili olan gök gürültü kuvvetli sağanak, başta trafik olmak üzere yaşamı olumsuz etkiliyor.

Metrobüsler, Metrolar, Duraklar... Su bastı!

Metrobüsler, Metrolar, Duraklar... Su bastı!

Yağış nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Yollarda meydana gelen su birikintisi nedeniyle araçlar ilerleyemezken, bir çok araç yolda kaldı. Şehrin ana arterlerinde trafik tıkanırken, toplu taşımda da kent genelinde aksama yaşanıyor. Şehirde birçok kavşak ve viyadük sular altında kalırken, aşırı yağış nedeniyle trafikte seyretmeye çalışan bazı metrobüslerin içine su doldu, kimi metro, metrobüs, duraklarını su bastı. Bu arada kentte hava ulaşımında da aksamalar yaşanıyor.

İstanbul Valiliği'nden uyarı!

İstanbul Valiliği Twitter üzerinden vatandaşlara duyuru yaptı. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur."

Metro istasyonlarını da su bastı!

Metro istasyonlarını da su bastı!

Metro durakları ve metrobüs yolları da sağanak yağışın getirdiği taşkınlardan etkilendi. Yollar adeta göle dönerken, metro duraklarının içleri ve metrobüs yolu da adeta göle döndü. Birçok metro seferi de yoğun yağıştan dolayı iptal edildi.

Yollar su altında!

Yollar su altında!

Kent genelinde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle E-5 karayolu ve bazı ara yollar sular altında kaldı. Sağanak sebebiyle sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşıyor, trafikte aksamalar yaşanıyor. Özellikle alt geçitlerin sular altında kalması nedeniyle bazı araçlar mahsur kaldı. Üsküdar'da çekildiği belirtilen ve DHA whatsapp hattına ulaştırılan görüntüde su dolan yolda bir kişinin yüzerek işyerine ulaşmaya çalıştığı görülüyor.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır