2017 Üniversite Kayıtları için E-Kayıt Dönemi Başladı

2017 Üniversite Kayıtları için E-Kayıt Dönemi Başladı
8 Ağustos 2017 Salı günü ÖSYM tarafından, 2017-ÖSYS sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar için sıradaki merak edilen konu kayıtların ne zaman yapılacağı. Elektronik kayıt (e-kayıt) yaptırmak isteyenler isteyen adaylar için bugün itibari ile kayıt dönemi başlamış oldu. E-kayıt dönemi 11-16 Ağustos 2017 tarihleri boyunca devam edecek.
E-devlet üzerinden kayıt yaptırmak isteyen adaylar  http://www.turkiye.gov.tr/  adresinden T.C kimlik numaraları ve e-devlet şifrelerini girerek e-hizmetler bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altındaki bölümde Üniversite E-Kayıt seçeneğini seçerek işlem yapabilirler. 

E-kayıt Her Üniversite için Zorunlu Mu?

E-kayıt Her Üniversite için Zorunlu Mu?

2017-ÖSYS sonuçlarının açıklanmasından sonra kayıt yaptırmak isteyen adaylar için iki alternatif söz konusu. İsteyen adaylar e-devlet üzerinden üniversite kayıtlarını yapabilir. Bu yöntemi tercih etmeyen adaylar kazandıkları üniversitelerin ilgili fakültelerine ve birimlerine giderek kayıt yaptırabilirler. E-devlet üzerinden elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar için kayıt dönemi başladı. E-kayıt her üniversite için zorunlu bir seçenek değil. Öğrencilerin tercihine sunulmuş bir alternatif. Öğrenciler üniversitelerin resmi internet sayfasını ziyaret ederek bu konu hakkında yapılan açıklamaları okuyabilir.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır