22 Yıl Önce Doktorları Dinlemeseydi Çocuk Sahibi Olamayacaktı!

22 Yıl Önce Doktorları Dinlemeseydi Çocuk Sahibi Olamayacaktı!
İnsanlar belli bir olgunluğa eriştiğinde çocuk sahibi olmak ister. Genç yaştayken bu isteklerinin farkına varmazlar. Ama çocuk sahibi olmak isteyip de belli nedenlerden dolayı olamayan binlerce insan var.  Jason için de baba olmak hiç kolay olmadı. Binbir zorluklar sonrası baba olan Jason’ın hikâyesini merak ediyorsanız haberimizi mutlaka okuyun.

Uzun zamandır anne-baba olmanın hayalini kuran Jason ve Emily çiftinin birkaç ay önce Sam adında çocukları oldu. Jason için baba olmak çok önemliydi ve bunu kalpten istiyordu. Ama genç yaşta geçirdiği hastalıklar nedeniyle bu süreç çok zor oldu. Jason’a genç yaşta kemik kanseri teşhisi kondu ve omzunda tümöre rastlandı.
Jason ameliyet olduktan sonra kemoterapiye başladı. Bu esnada Jason’ın doktorları kötü bir haber verdiler: Jason bu tedavi sonrası kısır kalacak ve ilerleyen zamanlarda çocuk sahibi olamayacaktı! Doktorlar Jason’a spermlerini dondurmasını önerdi.

Jason bu haberi duyunca doktorların önerisini ciddiye almadı fakat ailesi Jason’ı spermlerini dondurma konusunda ikna ettiler.
Jason ilerleyen zamanlarda kanserin üstesinden geldi onu yendi ve hayatına sağlıklı biri olarak devam etti.


Buraya kadar her şey normal. Jason’ın hayatı spermlerini dondurmaya karar vermesinden 15 yıl sonra birden değişti. Bunun nedeni spermini dondurduğu hastanede tanıtştığı hayatının aşkı Emily!
Hastanede tanışan çift bir süre sonra evlenmeye karar verdiler. Evlendikten sonra çocuk sahibi olmaya karar verdiklerinde Jason doğal yollarla baba olamayacağını hatırladı. Tam her şey bitti derken Jason’ın aklına 22 yıl önce dondurduğu spermleri geldi. Bunlar sayesinde baba olabilecekti! Emily, verdiği bir röpartajda; “Şuan kucağımda olan çocuğumun 20 yıldır dondurulduğu gerçeği beni gerçekten çok şaşırtıyor.” dedi.

Jason eğer doktorların tavsiyesi ve ailesinin ikna çabalarını görmezden gelseydi bugün bu kadar mutlu olabilir miydi bilemiyoruz. Demek ki anne-baba sözü dinlemek her zaman bizim yararımıza. Onların kıymetini bilin!
Unimetre ailesi olarak bu minik bebeğe sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır