6 Maddede Akdeniz Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

6 Maddede Akdeniz Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak
Bulunduğu bölge ve iklim açısından Türkiye’nin en gözde üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi, bölgenin adını taşıyor. Yazları sıcak, kışları ise sadece yağmur soğuğu görebileceğin Antalya’da yılın her dönemi denize girebilir ve tatil havasında olabilirsin. Ege ve Akdeniz’den gelen öğrenciler için tanıdık kültür olması, diğer bölgelerden gelen öğrenciler için ise farklılık, heyecan ve yenilik dolu olması sayesinde üniversite son derece rağbet görüyor. Ayrıca 90 tane kültür, 20 tane de spor kulübü bulunan üniversite de yılın her dönemi festival, etkinlik ve eğlenceler devam ediyor. 

Akdeniz Üniversitesi’nde Okumanın ve Antalya’da Yaşamanın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle yüklü doğal gaz faturasını, soba ile uğraşma derdini, karda kışta okula ulaşma sorunu yani kısacası kış aylarının olumsuz yönlerini tamamen unut. Antalya’da okurken ısınma sorunu yaşamayacak, kalın kışlık elbiseleri üst üste giyip Eskimo gibi dolaşmayacaksın. Yaşadığın yer sıcak iklim bölgesi ise Antalya sana süper gelecek. Yok, eğer karın-kışın bağrından kopup geldi isen, süperden de öte gelecek! Gezmeyi seviyorsan yine doğru adrestesin demektir. Gezecek görecek pek çok yer var ki, tek sorunun “acaba önce nereden başlasam?” olacak. Şüphesiz ki her üniversitelinin en büyük hayali, okuduğu dönem boyunca pek çok farklı yer görmek, çevre edinmek ve insan tanımaktır. Akdeniz Üniversitesi de öğrencilerin bu isteğini yerine getirmek için bulunmaz nimet diyebiliriz. Şehir güzel, üniversite güzel, insanlar güzel ve en önemlisi sen güzelsin! Başka hiçbir şeye ihtiyacın kalmadı. Üniversite okuduğun şehirde havalimanı varsa, yeni hayatına bir adım önce başlamışsındır demek. Çok rahatlıkla istediğin yere uçacak, yol yorgunluğu yaşamayacak ve aileni özlediğin anda aynı gün evinde olabileceksin. Kısa süreli tatillerinde zamanının büyük çoğunluğunu yolda geçirmeyecek ve tatilin tadını sıkıntısız yaşayabileceksin. Tabii, sen öğrencisin biletleri erken almayı da unutmamalısın!

1. Ateş Seni Çağırıyorrr!

Akdeniz Üniversitesi demek sıcak demek, yanmak demek, terlemek demek! Hazır mısın yanmaya? Yıl boyunca sıcak olan şehir pek tabii ki yaz aylarında şiddetini arttırıyor ve insanları buharlaşmaya zorluyor. Akdeniz Üniversiteli bilir ki, deli gibi yanmak kaderimizde var!

2. Meltem Üst Geçit

Ah Meltem, bu sefer de yıkılmadın! Her yürüdüğünde sallanmaktan bir hal olan Meltem Üst Geçit, yıllara meydan okuyup, belediyeye ise ateş püskürüyor. Buluşma noktası olduğu kadar, aşık olma noktasıdır da. Aşık olmak istersen üst geçide yakın ol!

3. Ne Biçim Portakal Bu Yahu?

“Ne biçim portakal bu ya hu” cümlesi bir yerden tanıdık geliyor mu? Gelmedi mi, e hadi hatırlatalım madem. Hani, şu yol kenarlarında dizi dizi ağaçlar var, üzerinde portakala benzeyen meyveler. Hah, işte tam da onlar! İlk deneyim her zaman acı olur… Özellikle kayıt yapmaya geldiysen ve bu meyveyi gördüysen yeme güzel kardeşim, yenmez o. Reçeli olur, onu da çok yiyemeyebilirsin.

4. Can Simidi

Hem ucuz olsun hem karnım doysun diyorsan o zaman “Can Simidi” candır. Kampüste karnını doyurup arkadaşlarınla samimi bir sohbet etmek isteyen herkesin göz bebeğidir Can Simidi.

5. Dut Ağaçları

Yazları ağzını tatlandıran dut ağaçları, kış aylarında sevgilinle romantik bir yürüyüşe çıkabileceğin alana dönüşüyor. Tut hadi elinden, tam geçerken dut ağaçlarının yamacından…

6. Çarşı Demek Yakut Demek!

Yakut AVM yazsa da aslında çarşıdır. Şehir içinde bulabileceğin en kaliteli alanlardan biridir. PTT, kuaför, yemek mekanları ve daha pek çok şey bulabilirsin. Müdavimi olursun, haberin olmaz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır