Adriana Lima ile birlikte olan Metin Hara'nın gizli sırrı ne? Hangi teknikleri kullanıyor?

Adriana Lima ile birlikte olan Metin Hara'nın gizli sırrı ne? Hangi teknikleri kullanıyor?
Adriana Lima ile olan birlikteliği ile gündemimizden bir türlü düşmeyen Metin Hara'nın hangi tekniklerden yararlanıp yararlanmadığını merak ediyor herkes. Çünkü Metin Hara, Adriana Lima ile ilk tanıştığında ona "Aşkın İstilası" kitabını hediye etti ve sonrasında da birliktelikleri başlamış oldu. Adriana Lima bu kitabı çok beğendiğini sosyal medya hesabından da belirtmişti. Bu da şu demek oluyor ki; Metin Hara kendi felsefesiyle onu etkilemeyi başarmış.

Metin Hara yalnızca Adriana’yı değil, öncesinde zaten Türkiye’deki birçok insanı kendi teknikleriyle ve kitaplarıyla etkilemişti. Bununla birlikte çalışmalarını bilimle de desteklemeye çalışıyor olması inandırıcılığını biraz daha arttırıyor. Hayatında bazı sorunları aşamayan insanlar, ağır hasta olan ve şifa arayan insanlar, bir hayalini gerçekleştirmek isteyenler, hayatını yoluna sokmaya çalışanlar dahi Metin Hara'nın seanslarına koşuyorlar ya da kitaplarını okuyorlar.

Peki ya Metin Hara kimdir, sırrı ne, kullandığı teknikler neler?

Peki ya Metin Hara kimdir, sırrı ne, kullandığı teknikler neler?

14 Haziran 1982 senesinde dünyaya gelen Metin Hara doğma büyüme İstanbulludur. Eğitimine ilk olarak 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda başlayan Hara, orta ve lise öğrenimini Üsküdar Amerikan Koleji’nde tamamlamıştır. Üsküdar Amerikan Koleji’ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamlamıştır. Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer almıştır. Daha sonra profesyonel olarak enerji ile tedavi çalışmaları yapmıştır. İnsan sağlığına olan “bütüncül” yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı ve “tıbben imkansız” olarak görülen sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. Sonrasında bu konularla ilgili çeşitli kitaplarını kaleme alan Hara, çalışmalarıyla büyük ilgi gördü.

Yazar, öncelikle inanmanın önemini vurguluyor. Eğer inanmıyorsanız kendisinin size yardım etmesi, kitaplarını alıp okumanız pek bir işe yaramayabilir. İnanıyorsanız, her şey mümkün felsefesiyle yola çıkan Hara’nın yararlandığı bu teknikler ise şöyle:

1. Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing)

1. Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing)

Tekrar Bağlantı şifası, kendi öz gerçeğimiz ile bağlantımızı yeniden oluşturan, varlığımızın tüm parçalarına ulaşmamızı sağlayan ve tüm evrenle bağlantı kurmamıza yardım eden besinci boyut bir şifa çalışmasıdır. Şifa çalışmasının etkili olması diğer yöntemlere nazaran inanca bağlı olmamasından ve kişinin olayı kontrol altında tutma gibi bir gerekliliğinin olmamasından dolayı son derece başarılı neticeler elde edilmektedir. Hatta beklenti olmadığı zaman daha da iyi neticeler alınmaktadır. Aşırı beklenti enerji blokajı oluşturabilir. Serbest bırakmak en uygunudur. Kişilerin ‘Reconnective Healing’ deneyimi kendine özgündür. İyileşme, evren tarafından seçilen ve sadece size uygun olan bir biçimde gelir. Bu çalışma eller bedene temas etmeden yapılır.

2. Reiki

2. Reiki

Reiki, komplementer bir alternatif tıp yöntemidir. Reiki Japonca “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir. Rei ve ki kelimelerinin birleşmesinden oluşur “rei” evrensel ruh, “ki” de “yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir. Reiki, 5 ana başlık altında toplanan komplementer – alternatif tıp yöntemleri arasında bir enerji terapisi olarak sınıflandırılır. Reiki’nin temel felsefesi, Reiki uzmanının hastasına evrensel bir enerji kaynağı üzerinden enerji aktararak hastanın “ki” seviyesini yani yaşam enerjisinin dolaşımını düzenlemesi üzerine kuruludur. Ayrıca, Reiki uzmanlarının bir aracı görevi görerek hastada bulunan negatif enerjiyi de dışarı aktarabildiği iddia edilmektedir.

Reiki enerjisi manevi bir yaklaşım olarak değerlendirilmektedir. Fakat Reiki tedavisi belirli bir inanç dalına mensup olmayı gerektirmez. Bunun yanında, Reiki birçok insanın inanç sistemiyle örtüşmemektedir.

3. Ra Sheeba

3. Ra Sheeba

‘Sheeba’ sevginin cinsel, yaratıcı, neşeli ifadesi ve kaynağa direkt bağlı olan Evrensel Şifa Enerjisinin dişi kısmıdır. ‘Ra’nın kaynağı ise güneştir.

‘Sheeba’, ‘Ra’ya giden yolu gösterir. Sadece ‘Sheeba’ aracılığıyla ‘Ra’ya erişebilir ve Yuva’ya giden doğru yolu bulabiliriz.

Ra Sheeba şifası doğrudan çakralar üzerinde çalışır. DNA’mızı ve elektromanyetik alanımızı değişime uğratır. Bu şekilde bize sevgiyi öğretir ve onunla bağlantımızı kurar. Sevgi her seviyede ilerlememize yardımcı olan şeydir. Bunun için enerjiye sahip çıkmalı ve titreşimin bizi değiştirmesine izin vermeliyiz.

4. Yaşam Küresi (Orb of Life)

4. Yaşam Küresi (Orb of Life)


Dilimizde yaşam küresi anlamına gelen ‘orb of life’, futbol topu büyüklüğünde, başın üzerinde duran ruhani enerjidir. Kundalini Reiki’yi meydana getiren Ole Gabrielsen tarafından yapılmıştır. Orb of life 7 gün 24 saat sürekli çalışır ve sizi negatif tesirlerden korur. Saf bir enerjiye sahiptir. Bu yaklaşıma göre, isterseniz niyetinize göre enerjinizi yönlendirebilirsiniz. Blokajlarınızı temizleyebilir, çakralarınızı temizleyip dengeleyebilir ve diğer çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Bu şifa sistemini uygulayabilmeniz için ‘Usui Reiki’ birinci seviyesine daha önceden uyumlanmış olmanız gerekmektedir.

5. İsis Blue Moon Enerjisi

5. İsis Blue Moon Enerjisi

2004 yılında Linda Voughan tarafından keşfedilen, Mısır kökenli bir şifa enerjisidir. Enerjiyi çağırarak uzaktan ve yakından şifa çalışması yapılarak kullanılmaktadır. Dişil bir enerjidir. Bu özellikler sevgi, şevkat,koruma, arındırma, şifalandırma, güçlendirme, hareket kazandırma, doğurganlık, bolluk, verimlilik ile ilgili yüksek frekanslar içerir. İsis Blue Moon enerjisi bedenin tüm seviyelerinde (fiziksel, eterik, astral ve mental) etkilidir. Başkalarına zararlı olmamak kaydı ile istek ve dilekler için de kullanılabilinir. Hem yakından hem uzaktan şifa gönderilebilir. Enerji, güçlü, huzur verici, ılıktan soğuğa doğru, yatıştırıcı ve açık mavi ya da beyazımsı buz mavi olarak algılanır. Soğuğun yardım edeceği durumlar yüksek ateş, yara, yanık, yüksek tansiyon gibi durumlardır. İsis Blue Moon enerjisinin birkaç sembolü vardır ve özellikle blokaj farkındalıkları, temel dinamiklerde geçmiş yaşamlar, atalar ve anne karnı , doğum anı travmalarının farkına varılması için kullanılması etkili olabilmektedir.

6. Altın Üçgen Şifa Sistemi (Golden Triangle Healing System)

6. Altın Üçgen Şifa Sistemi (Golden Triangle Healing System)

Golden Triangle 1986 yilinda James Purner tarafindan derin Budha meditasyonu esnasinda gelen vizyonlarla ortaya çıkartılmış bir sistemdir. Bu Mısır enerji sistemine göre; bir Golden Triangle eğitmeni tarafından uyumlandıktan sonra, enerjiyi göndermek için, enerjinin bedeninizden akmasına niyet edersiniz veya 3. gözünüzün olduğu yerde alın çakranızda ‘altın üçgen’ veya ‘piramit’ hissedersiniz. Böylece enerjiyi harekete geçirerek kendinize veya bir başkasına şifa verebilirsiniz. Bu enerji tekniğinin astım, AIDS, kanser, kalp, alerji gibi bazı kronik hastalıkların tedavisini çok yoğun desteklediği belirtiliyor.

7. Gümüş Mor Alev Enerjisi

7. Gümüş Mor Alev Enerjisi

Bu enerjiye göre Gümüş Mor Alev, mantra olarak bilinen özel dualar edilerek çağrılabilir. Meditasyon ve göz önünde canlandırmayla birleştirildiğinde Gümüş Mor Alev’in fiziksel, zihinsel, duygusal ve spiritüel düzeylerde tezahür eden negatif enerjiyi değiştirme ya da dönüştürme gücü vardır. Bu negatif enerji hastalık, stres, endişe, korku, kuşku, nefret, öfke ya da istenmeyen alışkanlıklar vb. formlar alabilir ve bunların hepsi bizim daha yüksek spiritüel mayamızdaki güzelliği ve sevinci deneyimlememize engel olur.

Gümüş Mor Alev’in nitelikleri özgürlük, simya, adalet, sevinç, bağışlama ve merhamettir. Mantraları kendinizi vererek söylediğinizde Gümüş Mor Alev; bedeninizin, zihninizin, duygularınızın, hatta bilinçaltı hafızanızın her hücresine, her atomuna girer. Elektronların titreşimini yükseltir. Böylece biz de, Tanrı’nın varlığından gelen saf kozmik enerjiyle daha çok yankı yaparız. Sonuçta, Mor Alev kendinden nefret etmekten fiziksel virüslere kadar her şey dahil olmak üzere spiritüel ya da fiziksel varlığımızın içine yerleşmiş bütün negatif enerjiyi dönüştürür.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır