Amniotik Kesede Doğan Bebeğin İnanılmaz Fotoğrafı

Amniotik Kesede Doğan Bebeğin İnanılmaz Fotoğrafı


Silas Johnson ile tanışın, kendisi üç ay prematüre doğan bir bebek. Bu sebeple Cedars Sinai hastahanesinde 10 hafta önce sezeryen ile dünyaya gelmiş.


Fakat doğduğunda böyleymişGenelde amniotik kese doğum sırasında yırtılır ve içindeki koruyucu sıvılar boşalır. Fakat 80.000'de 1 böyle doğma ihtimalleri var. Böyle durumlarda amniotik kese yırtılmıyor ve bebek hala plasenta sayesinde oksijen alıyor.Bu gerçekten de hastahanede çalışanları korkutmuş. Hastahane doktorlarından William Binder, bunu gördüğünde epey şaşırdığını itiraf ediyor.Bebek doğar doğmaz doktorlar tabi iki hemen keseyi kesmişler. 10 Dakika içinde bütün işlem bitmiş. Bebek keseden çıktığında da oksijen almasına yardım etmişler.


Silas'ın annesi fotoğrafı görene kadar olan biteni bilmiyormuş."Kafasını ve saçını kesenin içinden görebiliyordum. Fetüs pozisyonundaydı ve gerçekten de nefes kesici bir görüntüydü" diyor genç anne.


Fakat küçük Silas gayet iyi durumda10 Haftalık bebek hastahanenin bakım ünitesinde kendine getirilmiş. Bugünlerde ise hastahane dışında evinde dinlenmekte.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır