Anneliese Michel'in Korku Dolu Hayat Hikâyesi

Anneliese Michel'in Korku Dolu Hayat Hikâyesi
Anneliese Michel 16 yaşına geldiğinde krizler yaşamaya başladı. Giderek artan krizler ve ruhsal çöküntüleri nedeniyle hastaneye yatırıldı. Çevresindeki insanlara şeytanla iletişime geçtiğini söyleyen Anneliese gerçeği mi söylüyordu? Anneliese Michel şeytanla gerçekten iletişim kuruyor muydu, yoksa sadece psikolojik bir rahatsızlıktan dolayı kendisi mi öyle düşünüyordu?

Anneliese Michel 12 Eylül 1952'de doğdu.  Anneliese Michel'in korkulu hayat hikâyesi 1968'de geçirdiği krizlerle başlıyor. Daha sonra 1970-75 arası geçirdiği krizler artmaya başladığında, çevresindeki insanlara kendisinin şeytani şeylerle alakalı hayaller gördüğünü söylemeye başlıyor.
(Fotoğrafta en soldaki kişi Anneliese Michel)

Anneliese Michel ve ailesi koyu bir Katolik inancına sahipti. Ailesi tarafından tedavi görmesi için hastaneye götürülen Michel hakkında doktorlar "epilepsi" teşhisi koydu. Fakat bu teşhisin ardından Michel’in geçirdiği krizler artık önüne geçilemez bir hal almaya başladığı 1975 yılında şeytan çıkarma ayini başladı.

Anneliese için haftada 2 defa şeytan çıkarma seansı yapılıyordu. Senaslar sırasında Anneliese bilmediği bir dilde konuştuğu ve bu konuştuğu dilin tersten İbranice olduğu iddia ediliyordu. Doktorlar ve hasta bakıcıların söylediklerine göre Anneliese günde 700 kere dizlerinin üstüne çöküp kalkıyor, saçlarını koparıyor ve böcek yiyordu.

Anneliese kendine zarar vermeye başladığı zaman onu kontrol etmek çok zordu. Anneliese’i zapt etmek için 2 veya 3 erkek gerekiyordu. 

Tedavi olmak için yatırıldığı hastanede atakları giderek arttı. Krizler esnasında kısmi felç geçiren Anneliese kendinden geçiyordu. Epilepsi teşhisi konulduktan sonra Annelies’e verilen ilaçlara son verilmişti. 

Son şeytan çıkarma seansı 30 Haziran 1976'da gerçekleşti. Anneliese son seans sırasında zatüreye yakalanmış ve seanslara hiç yanıt vermiyordu. Anneliese Michel, 1 Temmuz 1976'da hayata gözlerini yumdu. Anneliese öldüğü esnada 33 kiloya düşmüştü. Ölmeden önce son sözlerinin “Anne korkuyorum.” olduğu söyleniyor.

Anneliese Michel’in korku dolu hayat hikâyesini konu alan filmi de var. Filmde Anneliese Michel’i Jennifer Carpenter canlandırmıştır.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır