Baristanın Yaptığı Örnek Davranış Duyma Engelli Adamı Gözyaşlarına Boğdu

Baristanın Yaptığı Örnek Davranış Duyma Engelli Adamı Gözyaşlarına Boğdu
Şimdi sizlerle paylaşacağımız haber bir baristanın nasıl kocaman bir yüreği olduğunu ve bizlere insanlık dersi verdiği türden bir haber. İnsanlık ölmemiş dedirten haberimizi okurken gözleriniz dolacak.

Henüz iki yaşındayken duyma yetisini kaybeden Ibby Piracha, Virginia’nın Leesburg ilçesindeki Starbucks şubesine sık sık gidiyor. Her gittiğinde aynı şeyi istese de adam her seferinde sipariş edeceği kahveyi telefonuna yazıp onlara gösteriyor.

Yine bir gün Starbucks’a gelen Ibby siparişini telefonuna yazdı ve baristaya telefonunu gösterdi. Krystal Payne ismindeki barista ise Ibby’nin eline bir not iliştirdi. Notta; “Herkes gibi rahatça sipariş verebilmeniz için Amerikan işaret dili öğreniyorum.” yazıyordu. Ibby bu notu okuyunca gözleri doldu. Ardından Krystal Ibby’e ne içmek istediğini işaret dilinde sordu.

Ibby, WJLA’ya “İşaret dilini öğrenmeye başlaması beni duygulandırdı. İşaret dilini öğrenmek oldukça zor. Bunu benim için yapması beni nasıl mutlu etti anlatamam.” dedi. Ibby, Krystal’ın yaptığı incelikten çok etkilendi ve sosyal medyada durumu paylaşmaya karar verdi.
Starbucks’ın yaptığı açıklamaya göre; Krystal Payne, Youtube videoları izleyerek temel işaret dili kavramlarını öğrenmeye başlamış. 

Krystal, “Herkese keyif alacakları şekilde hizmet etmek istiyorum. Ibby’nin de bunu herkes gibi hakettiğini düşündüm ve işaret dilini öğrenmeye karar verdim.” şeklinde konuştu.
Krystal sayesinde Ibby artık her seferinde sipariş verirken telefonuna mesaj yazmak zorunda değil.
Biz Unimetre ailesi olarak Krystal’ı yılın baristası seçiyoruz. Buna itiraz eden olmaz sanırım. Kendisine sevgilerimizi iletiyoruz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır