Baş Ağrısını Kırk Saniyede Geçiren Çin Tekniği

Baş Ağrısını Kırk Saniyede Geçiren Çin Tekniği
Baş ağrısı veya migren hayatınızı alt üst eden bir sağlık sorunudur. Ne zaman olacağını bilemezsiniz. Stres, sıkıntı başlıca sebepleridir. Ağrı kesiciler olsa da kesin tedavisi söz konusu değildir. Migren için son zamanlarda bilimsel çalışmalara ağırlık verilse de henüz tam olarak bu hastalığın ortadan kaldırmak söz konusu değil. 


Çinliler, insan vücudunda enerji akışının geçtiği ana noktalara meridyen adı veriyorlar. Akupunktur tedavisi sayesinde akışı engellenen enerji normale döndürebiliyor. Yapılan bu akupunktur tekniğine de “Buz hilesi” adı veriliyor ve bu yöntemin baş ağrısını geçirdiği iddia ediliyor.

Eğer siz de kronik baş ağrısından şikayetçiyseniz yapmanız gereken tek şey ensenizdeki bu noktada 20 dakika süresince buz bekletmek. Çinliler bu noktaya “Feng Fu noktası” adını vermiş. David Wolfe’a göre bu noktaya soğuk bir şey değdirilmesi halinde kana endorfin salgılanıyor ve bu da baş ağrısının geçmesine yardımcı oluyor.

Diğer yandan başı ağrımadığı halde bu tekniği her gün 20 dakika boyunca uygulayanların uyku kalitesinin arttığı iddia ediliyor.

Bilimsel olarak kanıtlanmayan bu yöntemi deneyenler sonuçlarından memnun kalmış. Eğer sizin de migren veya buna benzer şiddetli baş ağrılarınız olursa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır