Bitkisel Hayata Girdikten Sonra Makinesinin Fişi Çekildi. Sonra Bir Mucize Gerçekleşti!

Bitkisel Hayata Girdikten Sonra Makinesinin Fişi Çekildi. Sonra Bir Mucize Gerçekleşti!
Sam Hemming, İngiltere’nin Herefordshire kontluğunda yaşayan, Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun olan 22 yaşında geleceği parlak genç bir kadındı. Sam için her şey yolunda giderken hayatı bir anda değişti.

Sam erkek arkadaşıyla çıktığı bir yolculuk sırasında erkek arkadaşının direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kaza geçirdiler. Kazadan erkek arkadaşı küçük sıyrıklarla kurtuldu; fakat Sam’in hayatı tehlikedeydi, hemen hastaneye kaldırıldı.
Hastaneye götürülen Sam’in boynunda ve sırtında ciddi hasarlar meydana gelmişti. Doktorların Sam’in yaşayacağı konusunda umutları çok azdı.

Sam, bir süre sonra komaya girdi ve doktorlar beyin ölümünün gerçekleştiği açıkladı.
Bir süre bitkisel hayatta kalan Sam’in yaşam ünitesinin fişini çekmek için doktorlar anneden onay aldı. Anne bu kararı verirken çok zorlandı.

Anneden onay aldıktan sonra genç kızın yaşam ünitesinin fişini çeken doktorlar dakikalar sonra Sam’in yatak örtüsünde hareketlenmeler fark ettiler. Sam, ayak parmağını oynattı ve ardından gözlerini açtı. Bunu gören doktorlar ve Sam’in ailesi gözlerine inanamadılar!

Geçirdiği kaza sonrası Sam’in beyninde kalıcı hasar oluşmuş fakat beyin fonksiyonları tamamen zarar görmemişti. Sam’in yeniden nefes almasıyla fizik tedavi süreci başladı ve Sam yeniden ayağa kalkarak yürümeye başladı.
Sam avukat olarak görevine başlamak için gün sayıyor. Bu zor döneminde yanında olan herkese teşekkür etmeyi ihmal etmiyor. 

Hayat herkese ikinci bir şans vermiyor. Sam bu şansı umarız çok iyi kullanır.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır