Çocuğuna Akla Gelmeyecek Şekilde Ders Verip Örnek Baba Seçilen Adam

Çocuğuna Akla Gelmeyecek Şekilde Ders Verip Örnek Baba Seçilen Adam
Anne-baba olmak çok zor bir görev. Üstlendiğiniz sorumluluk, beklentiler çok fazla. Ne yaparsanız yapın asla yeterli olmayacaktır. Birey yetiştirmek, onu hayata hazırlamak için göreviniz ömür boyu devam eder. Şimdi sizinle bir babanın çocuğunun yaptığı küçük bir hatasına karşı verdiği tepkiyle nasıl “örnek baba” seçildiği muhteşem bir hikâye paylaşıyoruz. Keyifli okumalar…

Kalynne Marie isimli genç kadın sıradan bir günde Starbucks'ta oturmuş kahvesini içerken yan masasında bir olaya tanık oluyor ve anında bu olayı sosyal medya hesabından paylaşmaya başlıyor.
Genç kadının yan masasında oturan bir baba ve oğul arasında geçen sohbete tanık olan Kalynne bu sahneye kayıtsız kalamadı. Küçük çocuk renkli buzlu içeceğini yanlışlıkla her yere döküyor. Bundan sonra küçük çocuk hemen babasından özür diliyor. Bunun üzerine babanın küçük çocuğuna verdiği tepki sonrası Kalynne Marie bu babanın çocuğuna verdiği öğütlere hayran kaldığı gibi şahit olduğu olayı internet ortamında paylaştı. Genç kadının sosyal medyada paylaştığı içerik şu şekilde:

"Biraz önce 6-7 yaşlarında bir çocuğun renkli içeceğini her yere dökmesine tanık oldum. Zemin, masa, her yer resmen içeceğin mavi ve kırmızı rengine bürünmüştü. Çocuk kafasını kaldırarak, babası olduğunu düşündüğüm adama bakıp hemen özür dilemeye başladı.
Babası kızıp bağırmak yerine şöyle dedi: “Olan oldu. Hadi gidip peçete alalım da sana nasıl temizleyeceğini göstereyim.” Sakin bir biçimde peçete almaya gittiler ve babası küçük çocuğun kirlettiği her yeri temizlemesine yardım etti.
Sonra, peçeteleri çöpe atarken, babası çocuğuna şöyle dedi: “Uzun bir süre insan olacaksın. Çok zeki bir beynin var ve neler yaptığın konusunda daha bilinçli olman gerekiyor, bu çok önemli. Yani, bir sonraki sefer çevrendeki şeylere karşı daha dikkatli ol ki böyle ufak kazalar yaşama. Bu tip ufak aksaklıklar önlenebilir ama yine de olmasında bir sakınca yok. Hatalarının sorumluluğunu aldığın sürece bunlar gelir geçer.” Söyleyecek sözüm kalmadı. İşte bu insanlara "Nasıl ebeveynlik yapılır?" dersidir.
Gelişmeler için düzenleme: Hala yakınımdalar ve baba az önce dedi ki: “Biliyorum, böyle davranarak çok üstüne geliyor gibi gözükebilirim ve kendi başına halledemeyeceğini düşünebilirsin ama her zaman yardım isteyebilirsin. Eğer yardıma ihtiyacın varsa yardım istemek asla sorun değildir."

Kalynne Marie’nin bu paylaşımından kısa bir zaman sonra bu paylaşım geniş bir kitleye ulaştı ve hatta bu insanlar kendi aralarında bu babayı “yılın babası” ilan ettiler. “Yılın babası” bu paylaşım sonrası internet âleminin gündeminin merkezinde yer aldı ve insanlar, genç kadının bu örnek babanın yanına gidip tanışmasını istediler. 

Yoğun istek üzerine Kalynne Marie “yılın babası” olan adamla fotoğraf çektirip takipçileriyle paylaşmış. Takipçilerinde gelen güzel mesajların bir kısmına babaya iletmeyi de ihmal etmemiş. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır