Çocukları Ağlayan Anneden Şikayetçi Olan Yolculara Unutulmayacak Bir Ders Veren Anne!

Çocukları Ağlayan Anneden Şikayetçi Olan Yolculara Unutulmayacak Bir Ders Veren Anne!
Uçak yolculuğu bazen güzel, bazen de yorucu bir deneyim olabiliyor. Özellikle uçağa çocuklarıyla binen aileler yolculuk süresince çocuklarını kontrol etmek zorunda kalıyorlar. Öyle ki, kendi yorgunlukları bir kenara bırakıp uçaktaki diğer yolcular rahatsız olmasın diye çocuklarıyla ilgileniyorlar.  

İki çocuk annesi Kesha Bernard, Seaatle'da bir uçağa bindi. Uçaktaki diğer yolcuların bir anneye ve çocuklarına nasıl davrandığını görünce epey bi kızdı. Dayanamadı, olaya dahil oldu.

Uçaktaki bir başka anne de çocuklarını susturmakta güçlük çekiyordu. Diğer yolcuların çocuklardan rahatsız olduğu yüz ifadelerinden okunuyordu.

Kesha, tek başına çocuklarını susturmak zorunda olan anneye yardım etti. Olaya ait fotoğraflar çekip Facebook’ta bir gönderi paylaştı.

Kesha Facebook paylaşımında şunları yazdı:

Kesha Facebook paylaşımında şunları yazdı:

İşten izin alınca çocuklarını da yanıma alıp tatile gitmeye karar verdim. Çocuklarımdan biri kucağımda yatıyordu. Çocuğu olan kişiler için gayet normal bir durum.

Çocukları büyütmek yıllarınızı alıyor. 3 ve 4 yaşlarında iki çocuğu olan bir anne olarak bunu çok iyi biliyorum. Çocukların bazen sinir bozucu olabileceğini de biliyorum.

Sabah 5:45’te Seattle’da Alaskan Airlines’ın 674 sefer sayılı uçağına bindim. Sağıma ve soluma çocuklarımı oturttum. Hiç sevmesem de orta koltukta uçacaktım. Uçakta hiç boş koltuk yoktu. Birden bir bebek ağlamaya başladı.

Bebek ağlamasına alışık olduğumdan görmezden geldim. Etrafımdaki herkes rahatsız olduklarına dair hareketler yapmaya başladılar. Sonra iki çocuk daha ağlamaya başladı. Anne olduğumdan böyle durumlarla ben de karşılaştım ve yadırgamadım.

Diğer yolculardan biri anneye bir şeyler söylemeye başladı. İki çocuğunun ağlamasının yanı sıra diğer çocuğu da kadının koltuğunu tekmeliyormuş. Anne birden ‘Bunu yaptığınıza inanamıyorum’ dedi. Muhtemelen çocuktan şikayetçi olan kadın çocuğun bacağına vurmuş olmalıydı.

Bütün bunlar olurken hostes durumu izlemekle yetindi. Kılını bile kıpırdatmadı. Bir arkadaki yaşlı adam da ‘Çocukları disiplin etmezseniz işte böyle olur’ dedi.

Düşünün. Uçak tamamen dolu. 15 dakika boyunca yakınlarındaki birinin kadına yardım etmesini bekledim. Kimse hayıflanmaktan başka bir şey yapmadı.

Üç çocuklarıyla başa çıkmakta zorlanan anneye bir yandan laflar atan yolcuları görünce çok sinirlendim. Bir bebek ağlıyor, bir çocuğu ağlıyor bir diğeri de öndeki kadının koltuğunu tekmeliyordu. Yine bu sırada yetişkin bir kadın kulaklarını tıkarmış gibi yaparak hayatımda gördüğüm en sinir bozucu mimiklerle anneye rahatsız olduğunu göstermeye çalışıyordu.

Ben de hemen uzakta olmasına rağmen anneye yardım etmeye gittim. İnsanların kendisine verdiği tepkilerden dolayı anne sakinliğini koruyordu. Ben olsam kesinlikle ağlamaya başlardım. Hemen yanına gidip bebeğini kucağıma aldım ve çok sevindi. Bebek ilginç bir şekilde ağlamayı bıraktı. Bebeği de yanıma alarak koltuğuma geçtim.

Bebek kucağımda uyuklamaya başladı.

Anlatmak istediğim şey herkesin bu gibi durumlarda daha anlayışlı olması gerektiği. Şikayet etmek ve laf atmak sorunu çözmeyecek. Yolcuların her birinin yaptıkları hareketleri gözden geçirmesi gerek. Yetişkinler böyle hareket etmemeli.

Bu gibi durumlarda zor durumda olan insanlara yardım edin. Ölmeyeceksiniz ya!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır