Doktorların Yıllardır Teşhis Koyamadığı Bayzid’in Acıklı Hayat Hikâyesi

Doktorların Yıllardır Teşhis Koyamadığı Bayzid’in Acıklı Hayat Hikâyesi
Tripty Begum ve Lavlu Sikder’in oğlu Bayzid dört yıl önce doğdu. Bayzid’in doğduğu anda ebeveynleri onun farklı göründüğünü fark etti. Bayzid’in bu farklı görüntüsünün ardında bir sır yatıyor. Doktorlar yıllardır Bayzid’in hastalığının ne olduğunu araştırıyor. 

Bayzid şuan dört yaşında ve Bangladeş’in Magura bölgesinde ailesiyle beraber yaşıyor. Bayzid gayet sağlıklı fakat dış görüntüsünün sebebini doktorlar bir türlü çözemiyor. Ebeveynleri tarafından sevilen Bayzid dışarı çıkmak istediğinde çevredekiler tarafından rahatsız edici bakışlara maruz kalıyor.

Bayzid’in annesi Tripty: “Eşim ya da ben oğlumla dışarı çıktığımızda insanlar dikkatli şekilde Bayzid’e bakıyor ve aralarında gülüyorlar.” dedi.

Bayzid’in babası Lavlu, “Bayzid çok enerjik ve futbol oynamayı çok seviyor. Gün içinde hastalığın belirtilerini hissettiği oluyor.” dedi.

Bayzid ve ailesi sayısız doktora gitmesine rağmen henüz bu hastalığa teşhis koyabilen olmadı. Teşhis konulmasa da hastalığın belirtilerini hafifleten bir tedavi geliştirdiler. Fakat bu tedavi yöntemi de çok masraflı. Tedavi masraflarını karşılamakta zorlanan baba Lavlu, kendisini kötü hissettiğini belirtti. 

Bayzid’in annesi; “Oğlum Bayzid’in tedavisinin mümkün olduğunu düşünüyorum. Ben de bir gün onu herkes gibi göreceğimden eminim.” şeklinde konuştu.

Umarız Bayzid'e en kısa zamanda teşhis konulur. Bayzid ve ailesine sağlıklı bir ömür diliyoruz!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır