Dünyanın En Etkileyici 3 Doğal Güzelliği

Dünyanın En Etkileyici  3  Doğal Güzelliği
Dünyanın en güzel  yerleri diyebileceğiniz ve görünce büyüleneceğinizi düşündüğümüz bu 3 doğa harikasını sizler için seçtik.

1. Büyük Muhteşem Mavi Delik, Belize

1. Büyük Muhteşem Mavi Delik, Belize

Fotoğraf’ta gördüğünüz bu göz alıcı çukur, Belize’de yer alır ve tamamen doğal bir oluşumdur. Aynı zamanda, yeraltı kaynaklarının kireç taşını çözmesiyle birlikte ortaya çıkmış bir yapı.Aynı zamanda, 300 metre çapında ve yaklaşık 125 metre derinliğinde olan bu mavi delik, tüplü dalış yapmak isteyenler için dünya üzerindeki en iyi yerlerden birisi.

2. Hırvatistan, Plitvice Gölleri

2. Hırvatistan, Plitvice Gölleri

Hırvatistan’da bulunan bu muhteşem doğa harikası tam olarak 16 gölden oluşuyor ve her bir göl basamaklarla ve şelalelerle birbiriyle buluşuyor. Ahşap yürüyüş yollarını kullanarak, göllerin ve şelalelerin arasında dolaşarak bu muhteşem güzelliği keşfedebilirsiniz.

3. ABD, Nevada, Uçan Gayzer

3. ABD, Nevada, Uçan Gayzer

Fotoğraf’ta gördüğünüz bu renkli gayzer bundan 40 yıl kadar önce, çöle dönüşmüş eski bir göl yatağında jeotermal enerji kaynaklarını delen işçiler, kaynağın toprak altından püskürmesiyle birlikte minerallerin yükselip bu formu oluşturmasına sebep olmuştur. Uçan Gayzer'in diğer gayzerlerden farklı olmasının sebebi sürekli püskürmesi. Sizce de çok enteresan değil mi ?

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır