Erasmus’ta En Çok Tercih Edilen Ülkeler

Erasmus’ta En Çok Tercih Edilen Ülkeler
Avrupa Birliği’nin eğitim projesi olan Erasmus öğrenci değişim programı ile yaşayacağınız macerada doğru ülke seçimi de son derece önemlidir. Özellikle şehir olarak çok beğendiğiniz bir ülkenin şehri maalesef öğrenci hayatından o kadar da ilgi çekici olmamaktadır. Erasmus’ ta en çok tercih edilen ülkeler listesini sizin için araştırdık. Öğrenci dostu, kendine özgü kültürü olan ve uygun fiyatlı olan Erasmus şehirleri listeledik.

Portekiz Lizbon

Portekiz Lizbon

Bir Erasmus şehri olan Portekiz’ in Lizbon kenti telaşsız ve rahat olup aynı zamanda uygun fiyatlı ve eğlenceli bir şehirdir.

Macaristan Budapeşte

Macaristan Budapeşte

Türk etkilerinin de yer aldığı Erasmus ülkesi olan Macaristan’ın Budapeşte şehri kalacak yer bulmak ve Erasmus deneyimini yaşamak için oldukça ideal bir kenttir.

Hollanda Amsterdam

Hollanda Amsterdam

Kendine has mimarisi, kanalları, yeşil park alanları ile oldukça güzel bir yer alan Hollanda’ nın Amsterdam kenti, yabancılara karşı gösterilen tolerans ile bilinen bir kenttir.

İspanya Madrid

İspanya Madrid

Kültürel etkinlikleri ve müzeleri ile bilinen İspanya’nın başkenti Madrid kenti sıcakkanlı İspanyol halkı ile oldukça güzel bir Erasmus kentidir.

Almanya Heidelberg

Almanya Heidelberg

Almanya ülkesinin Heidelberg şehri küçük olmasına nazaran kendiniz ortaçağ zamanının içinde bulmanızı sağlayacak olan bir yerdir. Ülkenin en romantik kenti olan Heidelberg şatosu ve nehri ile büyüleyici bir Erasmus yeridir.

İtalya Bolonya

İtalya Bolonya

Kültürel açıdan oldukça gelişmiş olan İtalya ülkesinin Bolonya kenti, kırmızı binaların oluşturduğu manzarası ile yaşanmaya değer bir Erasmus şehridir. Dünyanın en eski üniversitesine sahip olan kent öğrenciler için oldukça iyi olan koşulları ile biliniyor.

Fransa Montpellier

Fransa Montpellier

Fransa ülkesinin en uygun fiyatlı şehri olan Montpellier kenti aynı zamanda Akdeniz’ e kıyısı ile oldukça dikkat çekicidir. Fransa ülkesinin en iyi öğrenci kenti olan Montpellier şehri Erasmus öğrenci değişim uygulaması için en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor.

İngiltere Nottingham

İngiltere Nottingham

İngiltere’nin Londra kenti her ne kadar daha çok seçilebilecek gibi görünse de öğrencilerin yaşam koşulları konusunda oldukça pahalı olması sebebi ile yerini Nottingham kentine bırakıyor.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır