Geçici Dövme Sandığınız Kadar Masum Değil!

Geçici Dövme Sandığınız Kadar Masum Değil!
Britanyalı Gulliver ailesi 7 yaşındaki kızları Madison ile beraber Mısır’a tatile gitti. Bu tatil aile için bir faciaya döndü. İşte Gulliver ailesinin tatilde başına gelenler…

Tatil sırasında anne safra kesesinden rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Anne taburcu edilince Gulliver ailesi tatillerine devam ettiler. Hastanede annelerinin başından ayrılmayan 9 yaşındaki Sebastian ve 7 yaşındaki Madison’ı babaları ödüllendirmeye karar verdi.

Kaldıkları otelde ücretsiz olarak geçici dövme yapıyorlardı. Dövme geçici olduğundan ve kalıcı iz bırakmadığından anne ve baba çocuklarının geçici dövme yaptırmasında bir sakınca görmedi. Çocuklar bu duruma mutlu oldular ve dövme yaptırdılar. 
Sebastian’ın dövme yaptırdıktan bir süre sonra bu bölge kaşınmaya başladı. Sebastian, dövmesinin olduğu bölgeyi yıkadı ve dövmeyi çıkardı.

Madison’da bir sorun görünmüyordu, fakat İngiltere’ye döndüklerinde Madison’ın dövme yaptırdığı bölge de kaşınmaya başladı. Bu bölge kızarınca kolunu yıkadılar ve kremler sürdüler. Ertesi gün Madison’ın kolu yanmış gibi görünüyordu ve çizilen desenler şişmeye başlamıştı. Gulliver ailesi bu sahne karşısında oldukça endişelendi.
Anne ve baba, kızlarının kolunun neden bu hale geldiğini öğrenmek için internette araştırma yapmaya başladı ve geçici dövmenin o kadar da zararsız olmadığını ve daha önceden böyle durumlarla karşılaşan insanların olduğunu da öğrendiler. Madison’a yapılan dövme ‘siyah geçici dövme’ymiş. Geçici dövmelerden farklı olarak kullanılan malzemede saç boyalarında da yer alan alerjik reaksiyona neden olan PPD maddesi varmış. 

Bunları öğrenen aile Madison’ı hemen Salisbury Hastanesi’ne götürdü. Cerrahlar, kabartıları operasyonla aldılar.
Doktorlar, Madison’ın cildinin eski rengine kavuşmasının birkaç yılı alacağını belirttiler. Neyse ki küçük kızın kolunda iz kalmayacak.

Aynı durumla karşılaşmamak için kalıcı veya geçici dövme yaptırırken dikkatli olun. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır