Gizemini Hâlâ Daha Koruyan 10 Tarihi Fotoğraf

Gizemini Hâlâ Daha Koruyan 10 Tarihi Fotoğraf
Sıradan insanlar tarafından, standart ekipmanlarla çekilen bu fotoğrafların akıbetleri hala bilinememektedir.

Hook Adasındaki Canavar

Hook Adasındaki Canavar

1965 Yılında Robert Le Serrec tarafından Avusturalya, Hook adası sahillerinde çekilen bu fotoğraf hakkında internette photoshop olduğu söylentileri dolaşsa da, hala hayvanbilimcilerin ilgisini çekmektedir.

Hessdalen Vadisi Işıkları

Hessdalen Vadisi Işıkları

Norveçli bir fotoğrafçı tarafından 30-saniyelik bir pozlama ile çekilen bu fotoğraf bilim adamlarının çok dikkatini çekmişti. Ayrıca bu fotoğraf Hessdalen Vadisinde görüntülenen uçan cisimlerin ilki de değildi

'Siyah Şovalye'

'Siyah Şovalye'

1960 yılında ilk defa NASA tarafından görüntülenen 'Siyah Şovalye', zaman zaman dünya çevresinde dönerken görüntülenebilmektedir. Bilim adamları bunun insan yapımı bir parça olduğunu düşünmektedir.,

Babushka Kadın

Babushka Kadın

22 Kasım 1963 yılında Amerikanın Dallas eyaletinde Başkan John Kennedy suikaste kurban gitti. Bu fotoğraf o günden kalma ve fotoğraftaki kadın elinde bir kamera tutuyor. Özel servisler bu kadını ne kadar bulmaya çalışsalar da başarılı olamamışlardır. Eski rusyadaki kadınlar gibi taktığı eşarp dolayısıyla 'Babushka Lady' olarak anılır.

Düşen Adam

Düşen Adam

11 Eylül Terörist saldırısı anında fotoğrafçı Richard Drew tarafından yakalan bu kare, fotoğraftaki düşen adamın ilginç pozisyonu yüzünden çok fazla dikkat çekmiştir. Adam oldukça dik bir şekilde düşmektedir ve bu o şartlar altında neredeyse imkansızdır. Ayrıca adamın kimliği hiç bir zaman teyit edilememiştir.,

Tank Adam

Tank Adam

Bu fotoğraf Pekin'de 1989 darbesi sırasında çekilmiştir. Tiananmen Meydanında kimliği belirsiz bir adam yarım saat boyunca tankların önünü bu şekide kesmiştir. Bu olaydan sonra adın kim olduğu öğrenilememiş ve akıbeti bilinmemektedir.

Chaplin Filmindeki Cep Telefonu

Chaplin Filmindeki Cep Telefonu

2010 yılında ekstra görselleri yayınlanan ve 1928 yılında çekilen Charlie Chaplin'in 'Sirk' filmi içerisinden ünlü bir sahnedir. Sahnede bir kadının cep telefonu ile konuştuğu görülmektedir. Yönetmen George Clarke'a göre bu sahne zaman yolculuğunu kanıtlar niteliktedir.

Solway Firth'deki Astronot

Solway Firth'deki Astronot

1964 yılında Jim Templeton 5 yaşındaki kızının bu fotoğrafını çekti. Fotoğrafı çektikten sonra şok olan Jim, bulundukları yerde kendilerinden başka kimsenin olmadığını defalarca belirtti. Daha sonraları yapılan analizlere göre fotoğraf üzerinde hiç bir oynama olmadığı ortaya çıktı ve fotoğrafın akıbeti hala bilinmemekte.

Sir Goddard'ın Timi

Sir Goddard'ın Timi

1.Dünya Savaşı sırasında çatışmış Sir Goddard Tim'ine ait albümde bulunan bu ilginç fotoğrafta yuvarlak içindeki Freddie Jackson bu fotoğraftan 2 gün önce hayatını kaybetmişti. Hatta fotoğraf Freddie'nin cenazesinden sonra çekilmiştir. Olay hala anlamlandırılamamıştır.

Aydaki Piramitler

Aydaki Piramitler

Apollo-17 mars görevi sırasında çekilen bu fotoğrafta ay yüzeyinde görülen piramitler, dünyamızda var olan piramitlerin de dünya dışı varlıklar tarafından yapıldığı düşüncesini ortaya atmıştır.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır