Her gün 1 yumurta yemenin vücudumuza inanılmaz faydası!

Her gün 1 yumurta yemenin vücudumuza inanılmaz faydası!
Yumurta yemek sağlığa son derece yararlı! Hatta öyle ki en sağlıklı yiyeceklerin bile içinde yumurta bulunmakta; ister haşlayın, ister kızartın, ister omlet yapın. Kahvaltılarımızın baş kahramanı yumurtanın vücudumuz sağladığı faydalar nelerdir?

Vücudun İşlevlerini Yerine Getiriyor

Vücudumuzun kendi başına üretmiş olduğu 11. amino asit haricinde, işlevlerini yerine getirebilmesi için 9 amino asite ihtiyacı vardır ve bu 9 amino asit de yumurtada bulunuyor.

Kemikleri Güçlendiriyor

Yumurtada kemik erimesini önleyen ve kemikleri güçlendiren kalsiyum bulunmaktadır. Bununla birlikte yumurtada bulunan D vitamini vücudun kalsiyum dengesini sağlayarak diş gelişimine de katkı sağlamaktadır. 

Sinir Sistemini Güçlendiriyor

Günde bir iki yumurta yemek vücudu virüslere, enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı korumaktadır. Peki ya nasıl? Yumurta tükettiğinizde günlük selenyum ihtiyacınızın %22'sini almış olursunuz. Selenyum da sinir sisteminin güçlenmesine fayda sağlamaktadır.

Saçları, Cildi ve Tırnakları Güçlendiriyor

Yumurtanın içinde bulunan B vitamini ve Omega-3 yağları saçları, cildi ve tırnakları güçlendiriyor.

Kas Yapma Hızını Arttırıyor

Protein kaynağı yumurtalar! Vücut geliştirmeyle uğraşıyorsanız bolca proteine ihtiyacınız olacaktır ve yumurta yeteri kadar proteinizi sağlamanız için muhteşem bir besin!

Kalp Rahatsızlığına Yakalanma Riskini Azaltıyor

Düşük yoğunlukta lipoprotein üreten bünyelerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskleri yüksektir. Yumurtanın lipoprotein taneciklerini genişleterek kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini azalttığı görülüyor.

Kilo Almanızı Önler

Yumurta insana doygunluk hissi verir. Böylelikle açlık krizlerine girmenize engel olur.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır