Hiç Tanımadığı Kadına Ayçiçeği Verince Bakın Kadın Nasıl Tepki Verdi!

Hiç Tanımadığı Kadına Ayçiçeği Verince Bakın Kadın Nasıl Tepki Verdi!
Washington/Seattle'da oturan Danny Wakefield bir sabah bir yabancıya jest yaparken yabancının hayatını değiştireceğinden habersiz durumdaydı. Bir gece önce Danny hoşlandığı kızla yemek yemişti ve ertesi gün işine giderken hoşlandığı kızın arabasının üstüne çiçek bırakacaktı. Danny bir süre sonra yapacağı hareketin ilişkileri henüz başlamadığından çok fazla olacağını düşünmüştü. Aldığı çiçek de boşa gitmesin diye çiçeği hiç tanımadığı birine vermeye karar verdi.

O gün Danny bir kahve dükkanında oturmaktaydı. Yanında ise kitap okuyan ve sessizce ağlayan bir kadın vardı. Danny o an çiçeği vermesi gereken kişinin o olduğunu düşündü. Bir açıklaması yoktu, nedenini kendisi bile anlamamıştı. "Geçen gece hoşlandığım kızın arabasının üstüne koymak için bir ayçiçeği aldım. Biraz düşündükten sonra sadece bir kez dışarıya çıktığım kıza çiçek vermenin onu ürküteceğini düşündüm. İlişki başlamadan böyle büyük hareketlere gerek yok, değil mi? Ayçiçeğini çöpe atmak yerine hiç tanımadığım birine vererek sevinmesinin daha doğru olacağını düşündüm. Ancak çiçeği yabancıya verdikten sonra gelişenler karşısında dilim tutuldu."

"Yerel bir kahve dükkanında (sürekli gittiğim bir mekân) kahvemi yudumlarken, yan masada oturan kadının sessizce ağladığını ve gözyaşlarının yanaklarından yavaşça süzüldüğünü gördüm. O an için tanımadığım bu kadın beni mıknatıs gibi kendine çekmişti. Çiçeği birine vereceksen bu o kadın olmalıydı. Masasına yaklaştım ve 'Afedersiniz, elimdeki çiçeği kız arkadaşıma verecektim ancak vermekten vazgeçtim. Bu çiçeği size vermek istiyorum' dedim. Çiçeği daha uzatmadan tanımadığın yabancı kadın gözyaşları içinde bana sarıldı. Sanki beni daha önce sevdiği ve kaybettiği birine benzetmişti. Bana söylediklerini hala aklımdan çıkartamıyorum."

"Ağlamasının sebebi bir hafta önce nişanlısını kaybetmesiymiş. Bir ay sonra evleneceklermiş. İlk buluşmalarında vefat eden sevgilisi, kadını hayatının ışığı olarak gördüğü için gül vermek yerine ilk buluşmalarında kendisine bir ayçiçeği vermiş. Bugün benim sayemde, kadın bir kez daha ölen nişanlısının hayat ışığı olduğunu hatırlamış. Tahmin edeceğiniz gibi bazen kelimelerin bile kifayetsiz kaldığı böyle anlar olabiliyor."

"Bir an için silkelendim ve kendime geldim. 5 dolarlık bir hediyenin başkasının hayatında bu kadar önem arz ettiğini tahmin bile edemezdim. Hayat paylaşmak ve yardım etmekten ibarettir. Hemen bugün siz de birisinin hayat ışığı olun ve onları mutlu edecek küçük iyilikler yapın. Onlara hissettireceğiniz mutluluğu hayal bile edemezsiniz. Lütfen yazdıklarımı paylaşmayı ihmal etmeyin. Size de hemen bugün tanımadığınız bir kişiye ayçiçeği vermenizi öneriyorum. İyilik yapın. #sunflowerchallenge etiketiyle paylaşımlarınızı bekliyorum." Danny bu gönderiyi Facebook'ta paylaştıktan sonra, gönderi 180.000 beğeni aldı ve 78.000 kez paylaşıldı.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır