İETT Öğrenci Pasosu Almak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

İETT Öğrenci Pasosu Almak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?
İETT öğrenci pasosu; Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören öğrenciler,  Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur'an Kursu öğrencilerinin alabileceği İndirimli İstanbulkart'tır. Peki, öğrencilerin bu kartı almak için ne yapması gerekiyor?

İlkokul, Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin: Nüfus Cüzdanı ve 1 Adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) Vesikalık Fotoğraf ile birlikte size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Açık Lise Öğrencileri İçin: Gün/Ay/Yıl olarak 20 yaşından gün almamış, 19 yaşını doldurmamış olmak şartı ile son 1 ay içinde alınan öğrenci belgesi ve SGK’dan alınan çalışmadığına dair belge ile birlikte size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvuruda bulunabilirsiniz.MEB sisteminde öğrenciliği teyit edilenlerden öğrenci belgesi istenmemektedir. Kur-an Kursu Öğrencileri İçin: Kur-an Kursu öğrencileri yalnızca kurumları tarafından yapılacak Kurumsal Başvuru yolu ile kart alabilirler. Üniversite Öğrencileri İçin: Son 1 ay içerisinde alınan öğrenci belgesi veya e-Devlet üzerinden alınan öğrenci belgesi ya da okulunuzun verdiği öğrenci kimlik kartı ile birlikte nüfus cüzdanı ve 1 adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) vesikalık fotoğraf ile beraber size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvurabilirsiniz.YÖK sisteminde öğrenciliği teyit edilenlerden öğrenci belgesi istenmemektedir. MEB öğrencileri için yapılan başvurularda; fotoğrafsız kimlik aslı ibraz edildiği takdirde e-okul üzerinden alınan fotoğraflı öğrenci belgesi ibrazı da zorunludur.

Üniversite Öğrencileri İçin:
Son 1 ay içerisinde alınan öğrenci belgesi veya e-Devlet üzerinden alınan öğrenci belgesi ya da okulunuzun verdiği öğrenci kimlik kartı ile birlikte nüfus cüzdanı ve 1 adet güncel (son 6 ay içinde çekilmiş) vesikalık fotoğraf ile beraber size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne başvurabilirsiniz.YÖK sisteminde öğrenciliği teyit edilenlerden öğrenci belgesi istenmemektedir. 

MEB öğrencileri için yapılan başvurularda; fotoğrafsız kimlik aslı ibraz edildiği takdirde e-okul üzerinden alınan fotoğraflı öğrenci belgesiibrazı da zorunludur.

İndirimli Öğrenci Kart başvurusunu internet üzerinden yapabilirsiniz. Kartınız adresinize gönderilecektir. Online başvuru için lütfen tıklayınız. 

Tarife Ücreti

Tarife Ücreti

İlk defa İndirimli Kart alıyorsanız ücreti 10 TL’dir.
Ulaşım: 1.25 TL
1. Aktarma 0.55 TL 
2. Aktarma 0.50 TL 
3. Aktarma 0.45 TL
4. Aktarma 0.45 TL
5. Aktarma 0.45 TL

Metrobüs Ücret Tarifesi

Metrobüs Ücret Tarifesi

1-3 Durak: 1.10 TL
4-9 Durak: 1.20 TL
10-15 Durak: 1.25 TL
15+… Durak: 1.25 TL

Öğrenci Akbil Yenileme 2017

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır