Işıldayan Bir Cilde Sahip Olmak için Şeftali Maskeleri

Işıldayan Bir Cilde Sahip Olmak için Şeftali Maskeleri
Her kadın güzellik adına asırlardır çareler aramaktadır. Binbir maske uygulayarak güzelleşmeye çalışırlar. Çünkü  bakım ve güzellik her bir kadının vazgeçilmezleridir. Dolayısıyla, bugün seveceğinizi düşündüğümüz  Şeftalili cilt maskesinden bahsedeceğiz. Sıcak yaz günlerinde  tercih edilen yaz meyvesi  şeftaliler, hem çok lezzetli hem de çok faydalı. Fayda demişken; şeftaliler, içinde bulundurduğu mucizevi özelliklerinden dolayı cildi besler, ölü deri hücrelerini temizleyerek cildin yeniden yapılanmasına fayda sağlar. Dolayısıyla, genç bir cilde ve görünüme sahip olmanızı sağlar. Mutlaka deneyin! İşte o mucizevi Maskeler…

1.Parlayan Cilt Maskesi

1.Parlayan Cilt Maskesi

Malzemeleri şöyle; 1 tane şeftali 1 tane yumurta 1 yemek kaşığı yoğurt Hazırlanışı ise; Önce, 1 adet yumurtayı kırarak akını bir kaseye ayırın. Cildiniz yağlı ise yoğurdu yağsız, cildiniz yağsız ise yağlı yoğurt olarak alın. Yoğurdu yumurta bulunan kaseye ekleyip iyice karıştırın.1 adet şeftaliyi soyduktan sonra ortadan ikiye bölün. Böldükten sonra bir kaşık ile ezerek karışımın içine atarak iyice karıştırın. Sonra ise masaj şeklinde cildinize sürerek 25 dakika bekleyin. Bekledikten sonra cildinizi yıkayın.

2.Cilt Yenileyen Bal ve Şeftali Maskesi

2.Cilt Yenileyen Bal ve Şeftali Maskesi

Malzemeleri şöyle; 1 tane şeftali veya nektarin 3 çay kaşığı bal 2 yemek kaşığı yoğurt Hazırlanışı ise; 1 adet şeftaliyi çekirdeğinden ayırıp çatal ile ezerek püre haline getirin. Yapabilirseniz, kabuğu ile bu işlemi yapmaya çalışın.Sonra, içine 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyerek karıştırın ve iyice karışmalarını sağlayın. Bu işlem de tamamsa 3 çay kaşığı gerçek süzme bal ekleyin ve kıvam alıncaya kadar karıştırın ve uygulama için cildinizi yüz temizleyici jel ya da köpük ile temizleyin.

3.Cilde Nem Kazandıran Şeftali Maskesi

3.Cilde Nem Kazandıran Şeftali Maskesi

Malzemeler, 1 tane Olgun Şeftali 1 Çay Kaşığı Zeytinyağı 1 tane E Vitamini Kapsülü ya da Birkaç Damla E Vitamini Yağı Hazırlanışı ise şöyle, Nemlendirici özelliği yüksek olduğundan dolayı bu maskeyi hazırlamanız için şeftaliyi soyup daha sonra diğer malzemeler ile beraber miksere koyun ve karıştırın. Mikseriniz yoksa, şeftaliyi çatalla da ezebilirsiniz. Karışım yumuşak bir kıvama sahip olmalıdır. Hazırlamış olduğunuz maskeyi yüzünüze uygulayın 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

4.Gözenek Sıkılaştırıcı Şeftali Maskesi

4.Gözenek Sıkılaştırıcı Şeftali Maskesi

Malzemeler, 1 Tane Şeftali 1 Tane Yumurta Akı 1 Tatlı Kaşığı Yağlı Ciltler için yağsız yoğurt, Kuru ciltler için Yağlı Yoğurt Hazırlanışı ise, Kabuğunu soymuş olduğunuz şeftaliyi alın ve diğer malzemeleri de miksere ekleyip püre kıvamına gelinceye dek karıştırın. Parmak uçlarınızla yüzünüze sürüp yıkamadan 15 dakika cildinizde bekletin. Bu maskeyi düzenli bir şekilde uygularsanız mutlaka yararlarını da göreceksiniz. Cildiniz hem daha sıkı hem de büyümüş olan gözeneklerinizi küçülterek sizin daha güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır