İstanbul’dan Çıkamayanlar İçin İstanbul’a Yakın 8 Tatil Yeri

İstanbul’dan Çıkamayanlar İçin İstanbul’a Yakın 8 Tatil Yeri
Bayram tatili geldi çattı. Hala tatilde nereye gideceğinize karar vermediniz mi? 10 günlük tatil size vurmadıysa bu yüzden de İstanbul’dan dışarı çıkamıyorsanız biz sizler için de birkaç günlük tatil yapacağınız yakın yerleri araştırdık. Detaylar haberimizde. Keyifli okumalar…

1. Ağva

1. Ağva

Latince “iki dere arasına kurulmuş köy” ve “su” anlamına gelen Ağva yerli dizilerin uğrak mekanlarından biri. Karadeniz’in temiz havasıyla bol oksijenden başınız dönebilir. Her bütçeye uygun oteller, pansiyonlar var. Ağva’ya 15 dakika uzaklıktaki Kilimli ve Kadırga koylarında piknik ya da kamp da yapabilirsiniz. 

2. Şile

2. Şile

Yine Karadeniz’in kıyısında eşsiz doğasıyla insanı büyüleyen bir yer: Şile. İster denize girin isterseniz deniz kenarında oturup o muhteşem manzaranın tadını çıkarın.

3. Kilyos

3. Kilyos

Adının Rumca kum anlamına gelen “Kilya”dan veya güzel boğaz anlamına gelen “Killa”dan türediği varsayılan beldede, Cenevizlilerin yaptırdığı ve Sultan II. Mahmut’un restore ettirdiği Kilyos Kalesi’ni görmeye mutlaka gitmelisiniz.

4. Polonezköy

4. Polonezköy

Polonezköy, Polonyalı sürgünler tarafından 1800’lü yıllarda kurulmuş. Anadolu Yakası Beykoz’da olan Polonezköy’de yürüyüş yapmak için özel yerler var. Doğayla iç içe olup huzur bulmak isteyenler burayı tercih edebilir.

5. Anadolu Kavağı

5. Anadolu Kavağı

Yine Beykoz’da yer alan Anadolu Kavağı turistik bir balıkçı kasabası. Deniz ürünlerini taza taze yemek isterseniz buraya mutlaka uğrayın.

6. Avşa Adası

6. Avşa Adası

İstanbul’dan deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakikada bambaşka bir yerdesiniz. Avşa adası, üzüm bağlarıyla da ünlü ve halk arasında ‘Şarap Adası’ olarak anılıyor. (Şarabıyla ünlü olan bir tek Şirince yok yani belirtelim.)

7. İğneada

7. İğneada

Denizi, gölleri, longoz ormanları ve saklı dereleriyle meşhur İğneada nam-ı diğer ‘Trakya’nın incisi.’ Denize girmek için tertemiz suları ve 148 yaşındaki deniz feneri var. Bunlardan mahrum kalmayın, bir uğrayın derim.

8. Prens Adaları

8. Prens Adaları

İsmini duymayan, gitmeyen, gezmeyen var mıdır bilmiyoruz. İstanbul’un meşhur 9 adası:  Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kaşık Adası, Tavşan Adası. Belki de hepsine gitmemişsinizdir. Bu tatilde gitmediğiniz ada varsa onlara gidin gezin.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır