Kasırgadan Etkilenenlere Ücretsiz Yemek Dağıttı.Medya Bu Kahramanı Görmezden Geldi

Kasırgadan Etkilenenlere Ücretsiz Yemek Dağıttı.Medya Bu Kahramanı Görmezden Geldi
Bu yıl Güney Teksas’ta etkili olan Harvey Kasırgası Ağustos ayına damgasını vurdu. Kasırgadan dolayı 50 kişi hayatını kaybetti ve yüz binlerce kişi evini boşaltmak zorunda kaldı.

Gönüllüler, şirket çalışanları ve yardımsever insanlar bir araya gelerek kasırgadan etkilenenlere yardım ettiler.

Sake Sushi Bar and Lounge’un sahipleri de yardımseverlerden biri. Phe Nguyen ve Binh Nguyen, Teksas’taki bir restoranın ortakları. Kasırgaya kendi gözleriyle de şahit oldular ve bu durumdan çok etkilendiler. Bu nedenle de insanlara yardım etmek istediler.

Phe Nguyen ve Binh Nguyen, Sake Sushi Bar and Lounge ismindeki işletmelerinde kasırgadan etkilenenler için ücretsiz yemek servisi yaptılar. Sadece bir günde bin porsiyondan fazla ücretsiz yemek dağıttılar.

Yaptıkları hayırlı işe rağmen medya onlar hakkında haber yapmadı. Restoran sahipleri zaten bunu ünlü olma kaygısıyla da yapmamışlardı. Phe Nguyen’in oğlu Keith, babasının ve ortağının yeterince ilgi görmediğini düşündü ve yaptıklarını Facebook’ta paylaştı.

Keith yaptığı paylaşımda; “Yakınlardaysanız var güçleriyle kasırgadan etkilenen insanlara ücretsiz yemek veren bu çalışkan ve altın kalpli adamların yanına uğrayıp teşekkür etmelisiniz. Bunu hak ediyorlar.” dedi.

Gönderi 444 binden fazla kişi tarafından paylaşıldı ve bir milyondan fazla kişiye ulaştı.

Dünya böyle güzel insanların hatırına dönüyor! Böyle güzel insanlara kocaman sevgiler!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır