Kayalıklara Sıkışan Katil Balinayı Hayvanseverler Kurtardı

Kayalıklara Sıkışan Katil Balinayı Hayvanseverler Kurtardı
Besin zincirinin en üst noktasında yer alan balinalar, avlanırken sınır tanımazlar. Ancak sınır tanımamaları bazen kendileri için sorun olabiliyor. Başına bela açan balinalardan biri Kanada’nın Britanya Kolumbiyası kıyısında hayvanseverler tarafından farkedildi.

Britanya Kolumbiyası kıyısında katil balinalar avlanmak için kıyılarda görünmeye başladılar. Balinalardan biri akıntıya kapıldı ve kayalıklara girdi. Kayalıklar çok keskindi ve katil balina hareket edemiyordu. Zaman ilerledikçe durumu daha da kötüleşiyordu.

Katil balina strese girmişti ve bir ses çıkarıyordu. Yakınlardaki bir hayvansever, sesi duydu ve çok geç olmadan balinanın yardımına koştu.
Çevreden gelen gönüllüler güneşten zarar görmesin diye balinanın üstüne örtü örttüler. Kovalarla da balinanın üstüne su dökmeye devam ettiler.

Balina devasa boyutlarda olduğundan onu hareket ettirmek çok zordu. Hareket ettirseler de kayalar çok keskin olduğundan hayvan zarar görebilirdi. Tek çözüm balinayı sürekli olarak kova ve hortumla sulamak ve gel-git olmasını beklemekti.

Sekiz saatlik bekleyişin ardından balina sonunda suya geri dönebildi.

Yardım eden bütün gönüllüleri yürekten kutluyoruz!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır