Köpeği Acımasızca Tekmeleyen Adamın Başına Bakın Neler Geldi?

Köpeği Acımasızca Tekmeleyen  Adamın Başına Bakın Neler Geldi?
Yine bir şiddet haberi. Hayvan dostlarımız ne yazık ki dünyanın farklı yerlerinde şiddete maruz kalıyor. Şiddet gösterenlere toplum tepki gösterse de bu şiddetin önüne geçilemiyor. Hayvan düşmanı bir başka acımasız da İngiltere’nin Liverpool sokaklarında görüldü.

Olay geçtiğimiz Ağustos ayında İngiltere’nin Liverpool şehrinde meydana geldi. Orta yaşlı bir adam köpeğininin tasmasından çekiştiriyordu. Köpek yürümek istemediği için de sahibi sinirlenip köpeğin kafasına tekme attı. Bu anın kameraya kaydedilip internette paylaşılmasının ardından köpeğin sahibi çok fazla tepki aldı.

Olay sırasında orada bulunan sağduyulu insanlar hemen polise haber verdi.
Royal Society for the Prevention of the Cruelty to Animals (RSPCA) yetkilisi; “Hayvanlara böyle davranılmasına asla izin vermeyeceğiz. Hayvanların haklarını savunan insanlara minnettarız. Böyle bir şey yaşandığı zaman polise veya bizlere haber vermenizi istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yetkililer olay yerine gitmeden köpeğin sahibi kaçtı. Olaya şahit olan bir mekân sahibi adamı takip etmeye karar verdi ve adamı evine kadar takip etti.
Michael ismindeki mekân sahibi, adamı takip ettikten sonra köpeği aldı ve bu masum köpeği veterinere götürdü. Köpek bir süreliğine Michael ile emin ellerdeydi.

Polis, köpeğine şiddet uygulayan adamı gözaltına aldı. Adamın köpeğin gerçek sahibi olmadığı, geçici bir süreliğine ona baktığı anlaşıldı.
Hayvanlar stresinizi atacağınız varlıklar değiller. Lütfen onlara zarar vermeyin. Zarar verenleri gördüğünüz yerde polise haber vermeyi ve imkanınız varsa da o şiddet anını kameraya kaydetmeyi unutmayın.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır