Kuaförde Yapılan Küçük Bir Hata Adamı Nasıl Felç Etti?

Kuaförde Yapılan Küçük Bir Hata Adamı Nasıl Felç Etti?
Altı yıl önce kuaföre giden Dave Tyler’ın hayatı birdenbire değişti. Kuaföre gittikten üç gün sonra Dave, yolda yürürken dengesini kaybetti ve birden yere düşüp bayıldı.

Dave hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede kendisine felç geçirdiğini söylediler. 45 yaşındaki adam o günden sonra bir daha araç süremedi. Aradan geçen onca zamana rağmen Dave kullandığı ilaçlar sayesinde ayakta kalabiliyormuş.

Dave’in bu hale gelmesinin sebebi 6 yıl önce gittiği kuaförde yapılan hata. Dave saçlarının yıkanması için kafasını geriye doğru yasladığı sırada beyninde bir pıhtı oluşmuş ve bu pıhtı da felç geçirmesine neden olmuş. 

Dave gittiği kuaförden şikayetçi oldu ve mahkemeye verdi. Kuaförün sahibi 113 bin dolar tazminat cezasına çarptırıldı. İngiliz gazetelerine göre başına böyle bir şey gelen tek kişi Dave değilmiş. Bu yılın başında yine bir İngiliz vatandaşı aynı nedenden felç geçirmiş. Zaten “Beauty Salon Stroke Syndrome” terimi İngiltere’de 1993 yılından beri kullanılan bir terimmiş.

Yapılan araştırmalarda kuaförlerde sık sık saç yıkamak için kullanılan bu pozisyonun felce direk olarak neden olduğu tespit edildi. Felç olmamak için kafanızı en fazla 15 derece olacak şekilde geriye yaslamanız gerekiyor.

Kuaföre gittiğinizde kafanızı yaslama açınızı buna göre ayarlayın veya kuaförünüzden boynunuzun altına havlu kullanmasını rica edin. Bu sayede basit bir önlemle sonu felaket bitecek bir sorundan kurtulmuş olacaksınız. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır