KYK Yurt Başvuruları Başladı!

KYK Yurt Başvuruları Başladı!
 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalmak, kredi ve burs imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için başvuru tarihleri belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre KYK yurt başvuruları 14 Ağustos Pazartesi günü itibariyle başladı ve 20 Ağustos 2017 Pazar günü 23.59'da sona erecek.
KYK burs başvuru tarihleri dönemi boyunca başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi internet sitesi http://kyk.gsb.gov.tr/  üzerinden yapabilecek.
Başvuruların değerlendirmesi sonrasında, yurtta kalmaya hak kazanan öğrencilerin listesi  Kurumun http://kyk.gsb.gov.tr/  internet adresinde ilan edilecektir.

KYK Yurt Başvurusu için Yapılması Gerekenler

KYK Yurt Başvurusu için Yapılması Gerekenler

Kendi yaşadıkları şehirden başka şehirlere giderek yurtta kalacak öğrenciler için yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başladı. Yurt başvurusu yapacak adaylar "yurtkur.gsb.gov.tr" adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilir ve yurt başvurularını yine aynı internet adresinden yapabilirler. KYK yurt başvuruları e-devlet sisteminde yer alan öğrenim bilgileri göz önüne alınarak inceleniyor. Bu nedenle e-devlet’te yer alan aday bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması gerekiyor. Yurt başvurusunda bulunacak öğrencilerin e-devlet sistemine giriş yaparak bilgilerini kontrol etmesi ve güncellemesi gerekiyor. . Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak. Bilgilerinde eksik veya hata bulunan öğrencilerin ilgili fakültelerdeki öğrenci işleriyle görüşmesi gerekiyor. KYK yurt başvuruları e-devlet sistemiyle yapılacağı için öğrencilerin e-devlet şifresi alması zorunlu. E-devlet şifresi almak isteyen öğrenciler PTT şubelerine kimlikleriyle uğrayarak kolaylıkla e-devlet şifresi alabilirler.

KYK Başvuruları İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

KYK Başvuruları İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

• KYK resmi internet sitesi kyk.gov.tr adresine gidin. • "2017-2018 Öğrenim yılında yurt içinde Yükseköğrenim programına girmeye ÖSYM veya ara sınıf öğrencilerin yurt başvurusu için tıklayınız" sekmesine tıklayın. • Önünüze gelen ekranda "Başvuruda dikkat edilecek hususlar "yazısını dikkatlice okuduktan sonra başvuru şartlarını kabul ettiğinizi onaylamak adına sayfanın en sonunda yer alan işaretleyip "Başvuru ve Güncelleme" sekmesi tıklayın. • Açılan yeni sayfada kimlik bilgilerinizi dikkatlice doldurduktan sonra güvenlik kodunu girin. • Bir sonraki adımda öğrenim bilgilerinizin istendiği sayfayı eksiksiz şekilde doldurun. 

• Karşınıza çıkacak bir sonraki adımda ailenizle ilgili bilgileri doldurmanız gerekecektir. Bunu da eksiksiz ve dikkatli şekilde doldurun. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğu kesinlikle araştırılacak yanlış veya eksik bilgi verdiğiniz zaman başvurunuzun iptal edilme ihtimali olacaktır. • Yeni açılacak pencerede adres bilgileriniz ve e-posta adresinizi ilgili boşluklara yazın. • Son adımda yazmış olduğunuz bütün bilgileri yeniden gözden geçirdikten sonra “Kaydet” sekmesini tıklayın. Bu adımları yaptıktan sonra 2017-2018 KYK yurt başvuru işlemlerinizi tamamlanmış olacaksınız. • Başvurular 20 Ağustos 2017 Pazar günü 23.59'da sona erecek. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır