Marmara Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

Marmara Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak
125 yıllık mazisi, yaklaşık 2900 öğretim görevlisi, 51 binlik öğrenci kapasitesi ve yüzlerce bölümü ile Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi, dört dilli eğitimi ile yurtiçinin tek polyglod yüksek öğretim kurumudur. Her geçen yıl büyümeye ve gelişmeye devam eden üniversitenin çağdaş kimliği içerisinde 14 fakülte, 9 yüksekokul, 11 enstitü ve 32 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor. Peki, bu kadar köklü bir tarihe sahip olan Marmara Üniversitesi’nde öğrenci olmak nasıldır? İşte cevabı…

Marmara Üniversitesi’nde Öğrenci Olmak!

Aylarca çalışmışsın, dirsek çürütüp hayalindeki Marmara Üniversitesi’ni kazanmışsın, gelip kaydını yapmışsın ve kıskanç akrabalarına havanı bile atmışsın. Fakat gel gör ki üniversitenin kendi öğrencisi olsan da farklı bir kampüse sadece ziyaretçi kartı ile girebilirsin. Birinci sınıflar aman ha, hava atayım derken rezil olmayın. Hava atacaksanız kendi kampüsünüzün etrafında oynayın.

Dizi ya da film çekimi ödevin varsa Haydarpaşa Kampüsünden daha iyi bir yer bulamazsın. Hatta gidip orada birkaç resim çekebilir ve birazcık da photoshop ile yurtdışına gitmiş havası bile verebilirsin.

Şüphesiz ki birinci sınıfın ilk yaz döneminde bir şeyle tanışacak ve okulun son yazına kadar kopamayacaksın. İlk aşamada biraz yabancılık çeksen de sonra alışacak ve onsuz yaşamayacaksın. Merak ediyorsan şöyle kısaca tanıştırayım sonra kaynaşırsınız zaten ismi BYS... (Bilgi Yönetimi Sistemi)

Marmara Üniversitesi’ni kazanacak kadar zekiysen tabi ki “yemekler ağaya beleş!” Tamam tamam, hadi beleş değil de 1 TL. Sudan ucuz dedikleri bu olsa gerek. Cem Uzan’ın gözleri yaşlı…

Kart israfını enine boyuna düşünen yetkililer sana sadece bir adet öğrenci kartı veriyor ve sen de bu kartla hem yemek yiyebiliyor hem giriş kartı olarak kullanabiliyor hem de ailenin para yatırmasını sağlayabiliyorsun. Süper değil ne bu?

Karanlık yolları ile ün salan Göztepe Kampüsü, artık daha aydınlık…

Gruplaşmış kafe sistemini, kısa zamanda çözecek ve tarafını seçeceksin. Acele etme, herkesin bir çayını iç önce.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır