Nefesi Kesilen Bebeği Ölümden Kurtaran Elektrik Tesisatçısı Kahraman İlan Edildi

Nefesi Kesilen Bebeği Ölümden Kurtaran Elektrik Tesisatçısı Kahraman İlan Edildi
Her ne kadar dikkatli olsanız da küçük bir çocuğunuz varsa ufak kazalar yaşarsınız. Çünkü her saniye çocuğunuzun yanınızda olamayabilirsiniz. Angela Sanders isimli kadının 5 aylım küçük oğlunun başına bir kaza geldi.

Angela Sanders, beş aylık oğlu Dakota ile evlerinde vakit geçiriyorlardı. Dakota, bebek koltuğunda otururken anne bebeğinde tuhaf bir şey olduğunu fark etti. Küçük bebeği nefes alamıyordu ve yüzü morarmaya başlamıştı. Anne Angela, paniklemeye başladı ve komşularından yardım istemek için bağırdı. Tam da bu sırada elektrik tesisatçısı olan Daniel Craft annenin yardım çığlıklarını duydu ve hemen olay yerine geldi. Daniel, ilk yardım konusunda eğitim almıştı ve Dakota’ya hemen müdahale etti. Daniel verdiği röportajda: “Başını öne doğru eğdim ama Dakota’nın suratı hala mordu. Boğazına bir şey takıldığını düşündüm ve parmağımı boğazına sokarak boğazına takılan her neyse onu çıkarmaya çalıştım. Daha sonra da karnına hafifçe bastı yaptım ve bu sırada birden boğazına takılan nesne çıktı ve tekrardan nefes almaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Dakota çağrılan ambulansla hemen acile kaldırıldı. Doktorlar, Daniel zamanında yetişmese Dakota’nın ölmüş olabileceğini söyledi. 

Angela, Daniel için şu sözleri kullandı: “O, gerçek bir kahraman. Bebeğimi kurtardığı için ona çok teşekkür ederim. Biliyorum ne kadar teşekkür etsem de az.” dedi. Bu olayın ardından Angela ilk yardımın önemini anladı ve ilk yardım kursuna yazıldı.

Bu haberimiz ilk yardımın ne kadar hayati bir önem taşıdığını gösteriyor. Lütfen siz de sevdiklerinizin hayatlarını önemsiyorsanız ilk yardım konusunda bilinçlenin. Eğer bu konuda bilginiz yoksa da sakın müdahale etmeyin. Bir olay olduğu zaman hemen ambulansı çağırın.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır