Okul Arkadaşı Tarafından Komaya Sokulan Küçük Çocuk Komadan Çıkınca Bakın Ne Söyledi?

Okul Arkadaşı Tarafından Komaya Sokulan Küçük Çocuk Komadan Çıkınca Bakın Ne Söyledi?
12 yaşındaki Henry Sembdner’ın okuduğu Illinois’in Kenyon Woods Ortaokulu’nda yine sıradan bir gündü. Henry koridorda yürürken bir arkadaşına kazayla çarptı. Fakat; Henry’nin çarptığı çocuk bunu ciddiye aldı ve çok sinirlendi. Olayın burdan sonrasında Henry’nin hayatı bir anda karardı.

Henry koridorda yanlışlıkla çarptığı arkadaşı sinirlendi ve Henry’i yere hızlıca fırlattı. Yere düşen Henry ciddi şekilde yaralandı, yüzü ve beyni ağır darbe aldı. Hemen hastaneye kaldırılan zavallı çocuk komaya girmişti. Ebeveynleri ve sevenleri uzun bir zaman Henry’nin gözlerini açmasını bekledi. Günler geçtikçe umutları azalıyordu.

Henry’nin bu kötü günlerinde arkadaşları onu yalnız bırakmadı. Arkadaşları, Henry’nin tuttuğu beyzbol takımı olan Chicago Cubs’un formalarını giyerek fotoğraf çektirdiler. Bu sayede Henry uyandığı zaman bu fotoğrafları görünce çok mutlu olacaktı. Diğer yandan, bu olay Cubs’ın ünlü yıldız oyuncusu Anthony Rizzo’ya da ulaştı ve yıldız oyuncu Henry’nin ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Anthony; Henry uyandığında onunla sahada antreman yapmak istediğini de belirtti.

Henry’nin ailesi herkesten gelen bu desteklerden dolayı çok etkilendi. Bir kanala verdikleri röportajda; “Bu kadar insanın sevdikleri birisi için bir araya gelmesi gerçekten inanılmaz. Hepsine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Henry bu dönemlerde giderek daha iyi oluyordu. Sanki sevenlerinin desteği ve gönülden gelen sevgileri onu tedavi ediyordu. Kısa bir zaman sonra Henry bir anda gözlerini açtı. En çok şaşıran elbette ailesi oldu. Sevinç ve şaşkınlık gibi karışık duygular hissettiler.

Henry, kendine geldikten sonra konuşmaya başladı. Oğlunun bir daha konuşamama ihtimalini düşünüp üzülen annesi Henry’nin konuştuğunu duyunca daha da mutlu oldu. Henry’nin ilk sözü, ‘Acıktım!’ oldu. 
Henry’e sağlık dolu bir ömür diliyoruz. Henry’nin başına gelen bu üzücü olay umarız kimsenin başına gelmez.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır