Olduğunuzdan Daha Zayıf mı Görünmek İstiyorsunuz? İşte Hileler!

Olduğunuzdan Daha Zayıf mı Görünmek İstiyorsunuz? İşte Hileler!
Her kadın için aynaya baktığında veya tartıya çıktığında olmasını istediği ideal bir kilo hayali vardır. Fakat, bu hayal kimi kadınlar için zayıflayarak şıp diye çözüme kavuşmak olsa bile, her kadın için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Dolayısıyla, bu işin kısa yolu; giydiğiniz kıyafetlerin formu ile renkleridir. Eğer doğru kombinleri yaparsanız sizleri bir hatta birkaç beden küçük gösterebilirler. Şimdi kıyafetlerin gücüne tanık olun. ..

1. Vücut Hatlarınıza Uygun Formda Giyinmek

1. Vücut Hatlarınıza Uygun Formda Giyinmek

Fazla kilolarınız olduğunuzun farkındasınız ve haliyle daha ince görünmek istiyorsunuz. Sık yapılan hataların başında şunlar gelir; eğer birkaç kilo sebebiyle vudunuzu tanımadan çok bol kıyafetler seçerseniz, o bol kıyafetlerin içinde olduğunuzdan bir 5 kilo daha iri görünebilirsiniz veya daha ince görünme hayaliyle ‘’Sıkan /dar giysiler giyersem ince görünürüm’’ fikrinden de uzaklaşmalısınız. Vücudunuzdaki fazla kiloların yarattığı proporsiyon dağılımını analiz edip, fazla olan bölgeye ince, ince olan bölgeyi daha normal gösterecek biçimde giyinirseniz çok daha ince bir görünüm elde edersiniz.

2. Fiziğinize Uygun Çorap Tercihi Yapmak

2. Fiziğinize Uygun Çorap Tercihi Yapmak

Çoraplar, oldukça hileli giysilerdir. Maalesef ki çok desenli ve geniş çizgili çoraplar vücudunuzu olduğundan geniş gösterir. Dolayısıyla, çorap alış verişi yaparken desenli çorap tercih etmeyin, düz ve koyu renkler kullanın, illa desenli istiyorum diyorsanız da o zaman boyuna ince çizgilerden oluşan bir çorap tercihi yapmalısınız. Çünkü, enine ve kalın çizgiler sizi hem olduğunuzdan kısa hem de olduğunuzdan kilolu gösterir.

3. Takılar Arasından Kolye Kullanın

3. Takılar Arasından Kolye Kullanın

Kıyafet kombinlerimizin olmazsa olmazı takılardır. Fakat, giyilen kıyafete göre seçilen takıların nasıl olduğu da büyük önem taşır. Eğer boynunuz kalın ve kısa ise, onu daha zarif ve ince göstermenin yolu, uzun ince kolyelerdir.Bunun için, İnci tercihi uygun olacaktır. Dekoltenizi uzatıp, proporsiyonunuzu dengelemeye yardımcı olacaktır.

4. Güzel Bir Görünüm İçin...

4. Güzel Bir Görünüm İçin...

Balenli korseler son derece elastik oldukları için vücudunuzu sarar ve kusurlarınızı sıkı biçimde kamufle eder. Özellikle dar elbiselerin ve eteklerin içerisinde kullanıldığında muntazam bir görüntü yaratır.

5. Sıkı Ama İnce Gösteren Kıyafetler

5. Sıkı Ama İnce Gösteren Kıyafetler

Bir blazer ceket tercihi yaparsanız, hem belinizi sarar hem de üst kısmınızı daha ince gösterir. Altına da diz boyunda dar bir etek ekleyebilirsiniz. Eğer basenli bir yapıya sahipseniz yere kadar uzanan bir etek tercih edebilirsiniz.

6. Dolapların Vazgeçilmezlerinden: Beyaz Bluz

6. Dolapların Vazgeçilmezlerinden: Beyaz Bluz

Dolabınızda mutlaka bulunması gereken parçalardan biri de beyaz bluzdür. Çünkü, açık renk olması sizi daha dinamik gösterecektir. Bele oturan ve sonrasında bollaşan bluzler size çok uygun olacaktır. Ayrıca, V yakası olmasına da dikkat etmelisiniz böylece, sizi ince ve uzun gösterecektir.

7. Pantolon Seçimi

7. Pantolon Seçimi

Kilolu kadınlar pantolon seçerken ütü çizgisi olan klasik kesim pantolonlar tercih etmelidirler. Çünkü ütü çizgisi olması bacağın daha ince görünmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla, bu klasik seçim işinizi kolaylaştıracaktır.

8. Siyak Renk Tercih Edin

8. Siyak Renk Tercih Edin

Siyah renge sahip kıyafetler, kadınların her zaman öncelikli tercihleri arasında olmuştur. Bunun sebebi, siyah rengin koyu olmasından dolayı vücudu daha ince göstermesi ve asil durmasıdır elbette. Uzun veya kısa zevkinize göre siyah elbiseler tercihiniz olabilir ve unutmayın ki, baştan aşağı siyah giyindiğinizde onu ışıltılı takılarla renklendirin.

9. Muhteşem Ayakkabılar

9. Muhteşem Ayakkabılar

Ayakkabı seçerken, boyunuzu da dikkate alacak şekilde seçim yapmalısınız. Eğer kısa boylu biriyseniz yüksek topuklu açık ayakkabılar doğru tercih olacaktır. Çok uzun boylu değilseniz sizler de açık topuklu ayakkabı tercih etmelisiniz.

10. Benzer Renk Kombinasyonları Yapmak

10. Benzer Renk Kombinasyonları Yapmak

Kilolarınızı kamufle etmenin bir yolu da renkleri birbirine yakın kıyafetlerle kombin yaparsanız daha ince görünürsünüz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır