Ölümün Kıyısındayken Evlat Edinilen Ryan’ın Mucizevi Hikâyesi

Ölümün Kıyısındayken Evlat Edinilen Ryan’ın Mucizevi Hikâyesi
Cücelik sendromuyla dünyaya gelen Bulgar kökenli Ryan Morse, ölmek üzereyken onu evlatlık alan sevgi dolu ailesi sayesinde yaşama tutunmaya devam etti. 7 yaşında olduğu halde yeni doğan bir bebek kadar küçük olan Ryan’ın acıklı yaşam hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Ryan, Amerika’da bir yetimhanede yaşıyordu. Yetimhanenin imkanları dahilinde yapılan tüm müdahalelere rağmen durumu giderek kötüleşen Ryan onu evlatlık edinen aile sayesinde yaşama döndü. 

Priscilla Morse sosyal medyada Ryan’ı evlatlık edinilmek için bekleyenler arasında gördü ve o an karar verdi Ryan’ı almaya. Özel bakım ihtiyacı olan Ryan evlatlık edinildiği eve gittiğinde sadece 3 kilo ağırlığındaydı. Morse ailesinin sevgi dolu yürekleri ve Ryan için yapılan özel bakım sayesinde Ryan gün geçtikçe kilo almaya ve birkaç kelime söylemeye başladı.

Ryan, Amerikalı aile tarafından evlat edinilmeden önce açlıktan ölmek üzere olan bir çocuktu.

Yeni ailesine ve evine kavuşmadan önce çekilen iskelete benzeyen görüntüsü ile şuan alakası yok. Morse ailesi Ryan’a ne kadar iyi baktıklarını fotoğraf karesiyle herkese gösterdi.

Morse çiftinin Ryan’dan başka 13 yaşında ve 7 yaşında olan 2 biyolojik çocukları bir de 2012 yılında Rusya’dan evlat edindikleri Down sendromlu bir de kızları var.

Morse ailesine sağlıklı bir ömür diliyoruz. Sizin gibi insanlar iyi ki var!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır