ÖSYM, Üniversite Tercih Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? (2017)

ÖSYM, Üniversite Tercih Sonuçlarını Ne Zaman Açıklayacak? (2017)
Öğrenciler sınavlarına girdiler ve sonuçlarına göre tercihlerini yaptılar. Şimdiyse heyecanla yerleşecekleri üniversitelerin açıklanmasını bekliyorlar. Üniversite tercihlerinde ÖSYM her gencin uykularını kaçırırken, ÖSYM , 2017 LYS için tercih sonuçlarını "sonuç sayfası"nda açıklamak için hazırlanıyor. Sonuçların açıklanması beklenirken Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, başvuruların tez vakitte açıklanacağını belirtti.

26 Temmuz 2017’de başlayan YGS serüveni, saat 23:59'ta sona erdi. 12 Mart’ta ise ilk sınavlar yapıldı. Temmuz’un 26’sında tercih başvuruları yapıldı. 

2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM, sınav tercih sonuçları için maalesef net bir tarih açıklamıyor. Geçen seneler ele alındığında sınav merkezi, başvuruları 15 gün önceden açıklamıyor. Sonuçlar en erken tahmini 11 Ağustos 2017 tarihinde açıklanabilir.

Önemli Sorular ve Cevaplar

Okul birincilerine verilen puan sınavlarda bir kez kullanılabilir. Sonraki senelerde okul birincileri sınav merkezinin verdiği puanı kullanamıyor. Yerleştirilme olmadığında aday, ek yerleştirme üzerinden tercih yapabilir. Tercihler için tekrardan başvuru yapılmıyor. Yüksek lisans yapan vatandaş, tekrardan sınava girip, tercih yapabilme hakkına sahip olursa üniversite okuyabilir.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır