Restoranda Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adama Kahraman Polis İnsanlık Dersi Verdi

Restoranda Karşısındaki Kadını Tehdit Eden Adama Kahraman Polis İnsanlık Dersi Verdi
Eşiyle beraber yemeğe çıkan bir adam, yan masada oturan ikilinin aralarında geçen sohbete kulak misafiri olur. İşler istediği şekilde gitmeyince erkek, kadını tehdit etmeye başlar. Bu sırada eşiyle yemek yiyen adam duruma müdahale edecekken bir anda beklenmedik bir kahraman olaya el atar. Şimdi sizlerle paylaşacağımız hikâye, hala insanlık için bir umudun olduğunu kanıtlayan türden bir hikâye. 

Eşiyle beraber yemeğe çıkan ve olaya tanık olan adam şunları söylüyor: “Eşimle beraber yemek yerken yanımızdaki masaya ilk kez randevuya çıktıkları belli olan bir kadın ve erkek oturdu. Erkek, kadına uygunsuzca, saygı sınırını aşan yorumlar yapıyor ve kadın bundan rahatsız oluyordu.

Kadın yemeğini bir an önce bitirmeye çalışarak hemen eve gitmek istiyor gibiydi. Erkek ise uygunsuzca yorumlar yapmaya devam ederek; ‘En azından ağzını çok iyi kullanıyorsun.’ dedi. Kadın bu sözün uygunsuz ve saygısızca olduğunu söyledi. Erkek daha da ileri giderek ‘Tatlım seni evinin önünden aldım, unuttun mu?’ diyerek tehditkar söylemlere başladı. 

Bu durum karşısında ne yapacağımı bilemiyordum ama bir kadının hakarete uğramasına göz yumamazdım. 23 yaşındaydım ve sportif bir vücudum vardı. Gerekirse adamı dövmeye hazırdım. Tam bu sırada sandalyemden kalkarken 50 yaşlarında ve kaslı bir beyefendi omzuma vurarak; ‘Merak etme. Ben bu sorunu halledeceğim.’ dedi kendine güvenen bir ses tonuyla. Ben de yerime oturdum ve olacakları izlemeye başladım.

Yaşlı adam, uygunsuz konuşan adamın masasına bir sandalye çekti ve polis kimliğini çıkardı. O an adamın yüzü bembeyaz oldu. Polis: “Buraya ailemle beraber kızımın doğum gününü kutlamaya geldim. Karşındaki masum kadını tehdit ettiğini istemeden duydum. Bunu neden yaptığını açıklayabilir misin?” Adam bu soruya cevap veremedi. Polis: “Ben de öyle düşünmüştüm. Aslında bir konuda çok kararsızım. Senin icabına ben mi baksam yoksa arkadaşlarımı mı çağırsam?” Adam sadece “Buna gerek yok.” diyebildi. Polis: “Ben de burada bulunan insanların gecesini mahvetmek istemiyorum. Sen en iyisi bana kimliğini var. Ben kimliğini incelerken sen de git bu masum kadının ve kendinin hesabını öde. Bu teklifim sana uymazsa, ilk önerime geri döneceğim.”

Adam usul usul masadan kalktı ve hesabı ödemeye gitti. Polis kadına bu adamdan şikâyetçi olursa hemen gözaltına alabileceğini söyledi fakat kadın şikayetçi olmadı. Kahraman polis bunun ardından eğer isterse kızının doğum gününü kutladıkları masaya eşlik edebileceğini de söyledi. Kadın kahraman polise defalarca teşekkür etti ve onların masasına katıldı.”

Yardıma muhtaç olan her kim olursa yardım elini uzatmaktan çekinmeyin. Siz bir şey yapamıyorsanız hemen polisi arayın. Unutmayın bir gün yardıma muhtaç olan siz de olabilirsiniz. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır