Sahibini Peşinden Sürükleyen Köpek Gerçek Ortaya Çıktıktan Sonra Kahraman İlan Edildi

Sahibini Peşinden Sürükleyen Köpek Gerçek Ortaya Çıktıktan Sonra Kahraman İlan Edildi
American Society for the Prevention of Cruelty to Animals’ın (ASPCA) yaptığı araştırmaya göre her sene dünyada 1,5 milyon köpek uyutuluyor. Kailey, uyutulmaktan son anda kurtulan şanslı hayvan dostlarımızdan biri. Kimse tarafından istenmeyen Kailey, bir hayvansever tarafından sahiplenilmiş.

Köpeğe eskiden geçici süreliğine bakmış olan Jacqueline Berlin, Fox 5 kanalına verdiği röportajda; “Kailey’in daha önceleri istismara uğradığını düşünüyorum. O farketmeden dokunmaya çalışırsanız sizi ısırma ihtimali var. Bu davranışları nedeniyle de kalıcı bir aile tarafından sahiplenilemedi.” şeklinde konuştu.

Kailey’nin kaldığı Dekalb County Animal Services yetkilileri Kailey’i kimse sahiplenmek istemeyince köpeği uyutmaya hazırlandılar.
Jacqueline ve erkek arkadaşı Keith Santer-Perham, sosyal medya hesaplarından Kailey’i sahiplenmek isteyen olur diye bir gönderi paylaştılar. Eğer bu da işe yaramazsa köpek uyutulacaktı. Gönderiyi gören Suzy Chandler, Kailey’i sahiplenmek istediğini söyledi.

Suzy ve ailesi tarafından sahiplenilen Kailey bir zaman sonra evdeki diğer köpekle arkadaş oldu. Geçmişteki hayatından dolayı hala insanlara alışamayan köpeğin biraz daha zamana ihtiyacı olduğu belliydi.
Suzy bir gün Kailey’nin iyi olmadığını fark etti ve Kailey birden havaya bakarak havlamaya başladı. Suzy ve ailesi Kailey’nin bu davranışına ilk başta bir anlam veremedi.
Akıllı köpek Kailey’i takip eden Suzy bir süre sonra gaz kokusunu fark etti.

Köpek, Suzy’e bir şeyler göstermek istiyor gibiydi. Evlerinin yanındaki bir yere kadar Suzy köpeği takip etti. Meğer Kailey o bölgedeki gaz kaçağını fark etmiş, bu yüzden huysuzlanmış ve bunu bir şekilde sahiplerine farkettirmek istemiş. Bunu elbette başarmış akıllı Kailey! Suzy durumu anlar anlamaz hemen yetkililere haber vermiş. Kailey sayesinde onlarca insanın hayatı kurtulmuş.

Suzy, istenmeyen köpek dostlarımız hakkında herkese ders olacak birkaç şey söylüyor: “Evinizde küçücükk bile olsa boş yer varsa bir hayvanı kurtarın, sahiplenin. Size hiç beklemediğiniz bir anda kimsenin yapamayacağı yardımı yapacaktır, inanın.” 
Unimetre ailesi olarak koca yürekli Suzy ve kahraman köpek Kailey’e sevgilerimizi iletiyoruz ve son olarak diyoruz ki "Satın almayın, sahiplenin!"

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır