Sıradan İnsanların Asla Gidemeyeceği 14 Gizemli Yer

Sıradan İnsanların Asla Gidemeyeceği 14 Gizemli Yer
İnsan sürekli gezip-dolaşmak, yeni yerler keşfetmek ister. Bazı insanlar herkesin gittiği gözde mekânları tercih ederken bazı insanlar çoğu kişinin bilmediği huzurlu ve sakin mekânları tercih ederler. Dünya’da öyle yerler var ki her iki insan grubunun da gidemeyeceği yerler. Hani böyle bizim gibi sıradan biriyseniz şimdi sizlerle paylaşacağımız yerlere asla gidemeyeceksiniz! İnsanların buralara neden gidemediği ile ilgili de hiçbir açıklama yapılmıyor.

1. Kofun, Japonya

1. Kofun, Japonya

Japonya’da yer alan yapay adalarda Japon İmparatorluk ailesinin antik mezarları yer alıyor. Arkeologlar bile İmparatorluk Mahkemesi'nin izni ile çok nadiren buraya gidebiliyor.

2. Kuzey Sentinel Adası, Hindistan

2. Kuzey Sentinel Adası, Hindistan

Hindistan’da yer alan bu adada yaşayan yerliler kendilerinden başka kimsenin bu adaya ayak basmasını istemiyor. Turistleri sevmiyorlar. Hindistanlı yetkililer de turistlerin güvenlikleri için bölgeye gitmek isteyen turistleri buradan uzak tutuyor.

3. 51. Bölge, ABD

3. 51. Bölge, ABD

51. Bölge’yi duymayan kalmamıştır diye düşünüyoruz. Duymayan varsa artık onlar da sayemizde öğrenecek. 51. Bölge sürekli filmlere konu olan, ABD Hükümeti’nin 2013 yılına kadar resmi olarak tanımadığı bir bölge. Bu bölge hakkında bütün dünyada çeşitli spekülasyonlar var. ABD Hükümeti buranın bir sonraki yenilenmiş uçakları test eden ‘basit’ bir bölge olduğunu söylüyor. (İnandık mı? Tabii ki hayır!)

4. Church of Our Lady Mary of Zion, Etiyopya

4. Church of Our Lady Mary of Zion, Etiyopya

Yahudi İncili’ne göre göre 'On Emir'in yazılı olduğu 2 taş tableti içinde bulunduran tahta sandığın yer aldığı hazineye sahip olan kiliseye tek bir kişi gidebiliyor. Oraya giden ve bu hazineyi korumakla görevli kişinin de yabancılarla konuşması yasak ve kesinlikle kilise sınırlarını terk edemiyor.

5. Kaho’olawe Adası, ABD

5. Kaho’olawe Adası, ABD

ABD tarafından dini ekinlikler, mahkumların sürgün yeri ve ABD donanmasının eğitim merkezi olarak kullanılan gizemli ada günümüzde doğal koruma alanı ilan edilmiş. Bu adaya gitmenin yolu, doğaya sahip çıkan gönüllü gruplara katılmak.

6. BT Tower, İngiltere

6.  BT Tower, İngiltere

Geçmiş bir zamanda kulenin içinde yaşanan patlamadan sonra bu kule halkın ziyaretine kapatıldı. Bu yasaktan sonra insanlar kendi etrafında dönen hem restoran hem de gözlem terası olarak kullanılan bu kuleden mahrum kaldı. BT Tower’da çok seçkin bağış toplantıları dışında bir etkinlik yapılmıyor.

7. Ise Tapınağı, Japonya

7. Ise Tapınağı, Japonya

Ise Tapınağı, Japonların en kutsal tapınağı olarak kabul ediliyor ve bu önemli tapınağa yalnızca keşişler ile İmparatorluk ailesine mensup kişiler gidebiliyor. 

8. Lascaux Mağarası, Fransa

8. Lascaux Mağarası, Fransa

Tarih öncesi çizimlerin yer aldığı bu mağara 15 yıl boyunca ziyaretçilere açıktı. Fakat 15 mağaranın keşfinden 15 yıl sonra ziyaretçilere kapatıldı. Bunun sebebi tarihi çizimlerin zarar görmesini engellemekti. Fakat bunun alternatifi olarak mağaranın birebir aynısı kopya edilmiş. İsteyenler bu alternatifi düşünebilir.

9. Don-2N Radar İstasyonu, Rusya

9. Don-2N Radar İstasyonu, Rusya

40 metre yüksekliğinde ve 140 metre eninde olan bu modern piramit Moskova’nın füze anahtar savunma sisteminin önemli parçalarından biri. Çok nadir de olsa gazeteciler bir rehber eşliğinde bu yerin çok az kısmını görme imkanına sahip oluyor.

10. Rushmore Dağı Anıtı Kayıtlar Odası, ABD

10. Rushmore Dağı Anıtı Kayıtlar Odası, ABD

ABD Hükümeti’nin meşhur başkanlarının kafalarının yer aldığı Rushmore Dağı’nın bir diğer özelliği de kayanın derinliklerine kazılmış gizli bir odanın bulunması. Bu odada ülkenin en önemli tarihi belgelerinin kopyaları saklanıyor. Tahmin edeceğiniz gibi isteyen istediği gibi gidip buraya giremiyor. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır