Sizi 24 Saatte Öldürebilecek 6 Kokunç Hastalık

Sizi 24 Saatte Öldürebilecek 6 Kokunç Hastalık
Bir sabah uyandınız ve bir bakteri veya virüs yüzünden 24 saat sonra öleceğinizi öğrendiniz. Ne yapardınız? Paranoyak olmayın ama toplu taşıma araçlarında ve diğer kalabalık ortamlarda daha dikkatli olun. İşte bir insanı 24 saatte öldürebilecek 6 korkunç hastalık.

1) Deng Humması

1) Deng Humması

İsmine ilham kaynağı olacak kadar şiddetli kemik ağrıları ve yüksek ateş yapmasıyla (Dangue- Kırık Kemik; Fever- Ateş) karakterize bu hastalık kanın damarlardan çıkarak vücut boşluklarına dolmasına neden olur. Bu da tahmin edebileceğiniz üzere sizi çok kısa bir zamanda öldürür. 

2) Ebola

2) Ebola

Son yılların popüler ölümcül virüsüne duymuşsunuzdur. Bu ishali kanamalar ve yüksek ateşle ortaya çıkan hastalık çoğunlukla ölümle sonuçlanmakta. Ortalığı kasıp kavuran bu hastalık ise vücut sıvıları ile bulaşıyor. Bu nedenle insanlarla öpüşerek tokalaşmayın ve sık sık hapşıran insanlardan uzak durun.

3) Hıyarcıklı Veba

3) Hıyarcıklı Veba

Bir dönemi kasıp kavuran, çağ değiştiren o meşhur kara vebanın en ölümcül türlerinden.  Pire ısırığı bu ölümcül hastalığın en temel nedeni.

4) Enterovirus D68

4) Enterovirus D68

Bağışıklık sisteminizi altüst eden bir virüs ve 24 saat içerisinde sizi öldürebilecek bir grip çeşidi.

5) Meningokosemi

5) Meningokosemi

Halk adıyla bilinen adı menenjit. Hastaların %50sini çocuklar oluştururken, hac mevsiminde hacılar, kışlalar gibi toplu taşıma alanları riskli yerler kategorisinde.

6) Nekrotizan fasiit

6) Nekrotizan fasiit

Et yiyen bakteri! Deri altındaki yumuşak dokularınızı enfekte edip parçalaya parçalaya ilerleyen ve çoğunlukla ölümcül bir hastalık. Sadece yumuşak doku değil, kemik kas yağ hatta tüm sisteminizi alt üst de edebilir bu bakteri. Antibiyotik, Cerrahi temizleme ile geçici tedavi yapılıyor fakat kesin bir tedavisi yok.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır