Solak İnsanların Yaşadığı 9 Baş Belası Problem

Solak İnsanların Yaşadığı 9 Baş Belası Problem
Dünyada insanların yüzde 15’i solaktır. Solak insanlarda beynin lopları arasındaki iletişim daha hızlıdır. Bu nedenle birden fazla eylemi aynı anda sağlaklara göre daha rahat yaparlar. Ama bu gibi olumlu özelliklerin yanında solak olmanın zorlukları var. 
Dünyada tasarlanan nesnelerin çoğu neredeyse sağlaklar için yapılmış durumda ve solak insanların da bunları kullanmaya zorlandıkları gözlemleniyor. Solakların yaşamış oldukları zorlukların hepsini değil elbette ama bir kısmını sizlerle paylaşmak istedik. Solak insanların sık sık karşılaştığı zorluklara buyurun bakalım. 

Sınıfa girdiğinizde yazı yazabileceğiniz bir sandalyenin olmaması. Aslında sandalye var ama hepsi sizin için yapılmış işkence sandalyesi. Artık az sayıda da olsa solaklar için tasarlanmış olanları da var ama bunları bulmak zor.

Herkesin rahatlıkla kullanabildiği ama solaklar için bir işkence haline gelen sağlak makaslar. Makaslar için çözüm üretilmiş ama…

Solak olduğunuz için ayrımcılığa uğrarsınız. Sağlaklar için makas 15 pound Solaklar için makas 18 pound

Sağlaklar lattelerinde kalp alırken solaklar için yine bir hüzünlü tablo söz konusu olur. Sipariş verirken kimse sizin solak olduğunuzu umursamaz.

Gergedan bardağını kullanamazsınız.

Sağdan sola yazı yazıldığı için ilkokul yıllarınızda bu tabloyla sık sık karşılaşmışsınızdır.

Sağlak biriyle yemek yerken yan yana oturduysanız hayatınızın en büyük hatalarından birini yaptığınızı kısa zaman sonra fark edeceksiniz.

Size savaş ilan edenler arasında Türk kahvesi cezvesi bile var. 

Ailenizle, arkadaşlarınızla otururken şöyle bir dondurma koyup yemek isterseniz bu konuda da pek şans sizden yana değil.

Bütün zorluklara rağmen solak olmak güzeldir. Siz bu dünyaya renk katan en güzel ayrıntılardansınız. Kendinizle gurur duyun!

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır