Son şakasını yaptı!

Son şakasını yaptı!
Washington saatiyle 19:00 sularında ABD tarihine girecek çok tuhaf bir şey oldu. Twitter’daki son iş günü mesaisini doldurmakta olan bir çalışan giderken Donald Trump’ın Twitter hesabını da sildi. Olay kısa zamanda gündem oldu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın @realdonaldtrump adlı hesabı 11 dakika boyunca kapalı kaldı ve aramalarda bulunamadı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın @realdonaldtrump adlı hesabı 11 dakika boyunca kapalı kaldı ve aramalarda bulunamadı.

Hesabın yaklaşık 42 milyon takipçisi bulunuyordu.

Trump'ın hesabına girmeye çalışanlar 'Böyle bir hesap yok' ikazını görüyordu.

Twitter yaptığı ilk açıklamada bir çalışanlarının 'yanlışlıkla' Trump'ın hesabını sildiğini söylemişti.Ancak şirket daha sonra yaptığı bir başka açıklamada ise, "Öğrendik ki Twitter'ın müşteri destek ekibinden Perşembe işteki son günü olan bir çalışanımız tarafından Trump'ın hesabı kapatıldı. Geniş çaplı bir araştırma yapıyoruz" dedi.

O kahraman kim?

Attığı tweetleri ile meşhur olan Trump'ın hesabının kapanması ise sosyal medyada büyük ilgi yarattı.Ünlü internet sitesi Mashable, attığı tweetinde, "Gizemli kahraman, sen kimsin? Amerika sana teşekkür etmek istiyor" dedi.
Siyasetçi David Jolly ise "Söylemem gerek, Twitter'da Trump'ın hesabını 11 dakikalığına kapatan çalışan Nobel Barış Ödülü'nü alabilir" dedi.
Gizmodo gibi bazı haber siteleri ise Trump'ın hesabını silen çalışan ile röportaj yapmak için sosyal medyadan duyuru yaptı.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır