Tıp Dünyasının Çare Bulmakta Zorlandığı 6 Tuhaf Hastalık

Tıp Dünyasının Çare Bulmakta Zorlandığı 6 Tuhaf Hastalık
Gün geçtikçe tıp dünyası bizi çeşitli hastalıklar konusunda bilgilendiriyor. Ortaya çıkan hastalıkların hemen tedavi yöntemleri de araştırılmaya başlanıyor. Fakat bazen öyle değişik hastalıklar söz konusu oluyor ki tıp dünyası da çaresiz kalıyor. İşte karşınızda tıp dünyasının çaresiz kaldığı hastalıklar.

1) Morgellons Hastalığı

1) Morgellons Hastalığı

Deride kaşıntı, acı ve deri altında böcekler dolaşıyor hissi uyandıran bu hastalığın nedeni ve tedavisi tam olarak bilinmiyor. Bu hastalık ayrıca ciltteki yaralarda nedeni bilinmeyen ince iplikçikler oluşmasına neden oluyor

2) Yabancı El Sendromu

2) Yabancı El Sendromu

Alien el sendromu olarak da bilinen bu hastalık ellerden birinin kontrol dışı hareketler yapması şeklinde kendisini gösteriyor. Bunlar kasılma gibi değil bilinçli yapılıyor izlenimi veren anlamlı, ancak hastanın istemediği halde yaptığı hareketlerdir. Henüz tedavisi mümkün değil.

3) Yürüyen Ceset Sendromu

3) Yürüyen Ceset Sendromu

Hastalığı keşfeden Cotard’ın adıyla da anılan bu hastalık sahipleri kendilerinin ölü olduğuna ya da vücutlarının bir bölümünün çürüdüğüne inanırlar.Çoğunlukla şizofreni ve bipolar bozukluğu olan kişilerde rastlanan bu hastalığa migren, tümör veya travma geçiren kişilerde de rastlanabiliyor.   

4) Ehlers-Danlos Sendromu

4) Ehlers-Danlos Sendromu

Ehlers-Danlos Sendromu nadir görülen kalıtsal bir hastalık. Bu hastalıkta eklemler ve deri normalden çok fazla esnektir, morartı kolaylıkla oluşur yaralar ise zor iyileşir. Kesin bir tedavisi olmayan hastalığın görülme nedeni bağ dokusunda kollajen eksikliğidir.

5) Korku Duymama Hastalığı

5) Korku Duymama Hastalığı

Urbach-Wiethe denen hastalığı olan bir kadın, beyninde duyguların denetiminden sorumlu amigdala bölgesinin hasar görmesi sonucu başta korku olmak üzere bazı yetilerini kaybetmiştir. Hiçbir şeye karşı korku duymayan insanlar tehlikelere karşı ciddi şekilde korunmasız kalıyorlar. Bu hastalığın da tedavisi henüz yok.

6) Haemolacria

6) Haemolacria

Bu hastalığın kan ağlamak, yani gözünden kanlı yaş gelmesi şeklinde belirtileri var. Uzmanlar bu rahatsızlığın kendiliğinden oluşabildiği gibi, kadınlarda adet dönemlerinde veya herkeste göz yaralanmalarında ortaya çıkabildiğini belirtiyorlar.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır