Ücretli öğretmenlik yapanlara müjde!

Ücretli öğretmenlik yapanlara müjde!

Ücretli öğretmenlik yapanlara atama düzenlemesi müjdesi Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi.

Yeni düzenlemenin ve liselere giriş sisteminin detaylarını açıklayan İsmet Yılmaz, ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerin mağduriyetlerinin farkında olduklarını vurguladı. Bu sebeple, 5 yıl süreyle ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerin, sınava ve üç katı kontenjanına takılmadan mülakata girebileceklerini belirtti. Bu şekilde oluşan mağduriyetin azalacağını vurguladı.

5 yıl ücretli öğretmenlik yapan sınava girmeden mülakata girebilecek.

5 yıl ücretli öğretmenlik yapan sınava girmeden mülakata girebilecek.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; "Şöyle bir kanuni değişiklik  yapacağız. Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini  kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı  konusunda bir imtiyaz tanıyacağız. Bu da onların uğradığı kaybı biraz  giderecektir." diye konuştu.

Mülakat sistemine gelen eleştirileri de yanıtlayan Yılmaz;  "Hiç kimse de kendisindeki eksikliği görmüyor. 'Adamını bulan'  deniyor. Bunu da ortadan kaldırmak için güvenlik soruşturmasından geçtikten sonra  çok istisnai olanlar hariç hepsinin yazılı puanını esas alarak bir sıralama, bir  atama çerçevesini oluşturacağız. Mülakat kesinlikle olacak." dedi.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır