Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Çok İyi Bildiği 7 Madde

Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Çok İyi Bildiği 7 Madde
15 fakülte, 2 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 1 konservatuar, 21 uygulama ve araştırma merkezi ve 4 enstitüsü ile faaliyet gösteren Uludağ Üniversitesi, her yıl binlerce öğrencinin tercihleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Çok İyi Bildiği 7 Madde

Uludağ Üniversitesi Öğrencilerinin Çok İyi Bildiği 7 Madde

Kimileri “mezun olsam da bir an önce kurtulsam” dese de kimileri de “okul bitse de burada kalırım ben” der. İşte bu her iki düşünceye de sahip olan öğrencilerin Uludağ Üniversitesi ve Bursa hakkında çok iyi bildiği şeyler…

1. Tercihler sırasında Uludağ Üniversitesi yazmaya karar verdin ve sonra “dur ben bir bakayım da nasıl acaba “ diye merak ettin. Bir de baktın ki tanıtım sayfasında havuzu bile var. “Vay be!” diyerek bir gazla yazdın. Sonra kazandın ve üniversiteye kayıt yapmaya gittin, bir de göresin. O havuzun yerinde yeller esiyor… Hayaller daha başlamadan bitti…

2. Okula tabi ki mavi minibüsler ile gidip geleceksin. Her sene sana çaktırmadan artsa da fiyatlar, aldırmayacaksın. Şoför ağabeyler candır, can.

3. Çayı kendi memleketinde ne kadara içtiğini unutarak gelmez isen Bursa’da içtiğin her çayı zemzem içercesine şifa niyetine içersin… Tuzlu fiyatları ile öğrencilerin azıcık nefretini kazanır bu şehir.

4. “Uludağ’da mı okuyorsun, ay donmuyor musun yhaaaa!” Bu konuşmalar ile karşılaşıyorsan diyeceğin tek şey; ben soğuk seviyorum demek olur. Soğuk diye vazgeçecek değiliz herhalde görükle sevdamızdan!

5. Şenlikler, ah şenlikler… Her sene mutlaka Yeni Türkü ve Model’in sanatçılar arasında yer aldığı ama ısrarla Teoman beklenen şenlikler…

6. Fakülteler arasındaki uzaklık, çok aşığı dondurmuş ya da sıcaktan kavurmuştur. Siz siz olun kendi fakülteden bir yar sevin.

7. Otomasyon… Adı bile yürekleri dağlar… Hele ki ders seçme zamanlarında 404 error görmekten gözleriniz kanar.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır