Üniversite Öğrencilerine Özel 9 Kredi Kartı Önerisi

Üniversite Öğrencilerine Özel 9 Kredi Kartı Önerisi
Bu günlerde üniversite öğrenci adaylarının tatlı bir telaşı var. Üniversite kayıtları için oradan oraya koşturuyorlar. Öğrencilik hayatı boyunca devam eden ekonomik sıkıntılar ne yazık ki üniversite hayatınızda da sizin peşinizi bırakmayacak. Nakit sıkıntısı yaşayan diğer insanlar gibi öğrenciler de kredi kartına ihtiyaç duyabiliyor. Biz de bu sorununuza çözüm olacak bir haberle karşınızdayız. Eğer siz de kredi kartı almayı düşünüyorsanız üniversite öğrencilerine özel çeşitli avantajlara sahip kredi kartı veren bankalardan oluşan listemize bir göz atın. 

1) İş Bankası – İş’te Üniversiteli

1) İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Bu kartı cazip kılan en önemli özelliği ilk sene yıllık kart ücretinin alınmaması. İş Bankası’nın üniversite öğrencilerine yönelik sunmuş olduğu İş’te Üniversiteli kredi kartı Maximum kart özelliği taşıyor. Reklamlarda gördüğünüz tüm Maximum kampanyaları, taksit avantajlarından sizlerde bu kart sayesinde yararlanabiliyor ve alışverişlerinizde MaxiPuan kazanabiliyorsunuz. İş’te Üniversiteli kredi kartının aynı zamanda Müzekart özelliği de var. Müzekart özelliği sayesinde her sene 1 yıl süreyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı birçok müzeyi bedelsiz olarak ziyaret edebilirsiniz. İş’te Üniversiteli kredi kartı limitinin 400 TL fakat ödemeleriniz düzenli olduğu takdirde İş Bankası’nın internet şubesinden limitinizi artırabilmeniz mümkün veya müşteri temsilcisi ile görüşerek yine limit artırma imkânına sahip olabilirsiniz.

2) TEB – ÜniversiTEB

2) TEB – ÜniversiTEB

TEB’in Bonus Card özellikli ÜniversiTEB kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bir diğer kredi kartı. Kart limiti 300-400 TL arasında fakat düzenli borç ödemesi yaptığınız zaman limitiniz artırılabilir. Bonus Card özelliği sayesinde, reklamlarda gördüğünüz tüm Bonus kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Borç gecikme faizi %2.60.

3) Ziraat Bankası – Genç Kart

3) Ziraat Bankası – Genç Kart

Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit özelliği var. MaximumCard özellikli bir kredi kartı olan bu kart için banka, 5 yıl kart ücreti almıyor. 

4) AKBANK – Axess Exi26

4) AKBANK – Axess Exi26

Akbank tarafından sunulan Axess özellikli öğrenci kredi kartından ilk sene kredi kartı ücreti alınmıyor. Axess Exi26 kredi kartına başvurabilmek için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekiyor. Ayrıca Axess üye işlerinde yapılan kampanyalardan ve taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz.  Borç gecikme faizi %2.80.

5) HSBC – Advantage Campus

5) HSBC – Advantage Campus

HSBC Campus ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dahil olan 18-25 yaş arası üniversite (açıköğretim fakülteleri hariç) öğrencilerine özel bir kredi kartı. Kart limiti 500 TL ile 750 TL arasında değişen bu kredi kartı için yıllık 20 TL kart ücreti alınıyor.

6) VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

6) VakıfBank – Like Card Üniversite Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerine yönelik Like Card ürünü gençleri başarılarıyla ödüllendiren, indirimli sinema bileti sunan, günümüz popüler alışveriş şekli olan e-ticarette ekstra puan veren, çekilişlerle çeşitli hediyeler veren, ekstra Worldpuan artı Like Puan kazandıran bir kart. Gecikme faiz oranı % 2.34. Like Card ücreti, yıllık 12 TL’dir. Ekstresini sadece e-ekstre olarak isteyenlerden bu ücret alınmıyor.

7) Yapı Kredi – Kredi Play

7) Yapı Kredi – Kredi Play

Bu kredi kartının en büyük avantajlarından biri de World kart özelliği sağlıyor olması, bu sayede reklamlarda çıkan bütün World kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Kredi Play’in borç gecikme faizi %2.52. Yapı Kredi Mobil ve Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden yapacağın EFT ve Havalelere ücret ödenmiyor. 

8) Finansbank – Cardfinans GO

8) Finansbank – Cardfinans GO

Finansbank’ın üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu Cardfinans GO hizmeti, tüm kredi kartı özelliklerini taşıyor ve aynı zamanda Cardfinans özelliklerini taşıyor. Borç gecikme oranı %2,34 ve yıllık kart ücreti 25 TL.

9) DenizBank – D Şarj

9) DenizBank – D Şarj

D-Şarj kredi kartıyla vadesiz banka hesabına da sahip olabiliyorsunuz. Başvuru yapabilmek için öğrenci belgenizle DenizBank şubelerine uğramanız yeterli. Yıllık kart ücreti 33 TL. Denizbank-D Şarj ile yurt içi ve yurt dışında yaptığınız tüm harcamalardan bonus kazanabilir (1 bonus=1 TL), taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır