Yaz Bitmeden Mutlaka İzlenmesi Gereken 15 Romantik Film

Yaz Bitmeden Mutlaka İzlenmesi Gereken 15 Romantik Film
Mevsim yaz olunca akla hemen deniz gelir, güneş gelir, tatil gelir ama tatil yapın ya da yapmayın zihnimizi yaza hazırlamak gerektiğini düşünüyoruz. Öyle ki bu sıcak yaz aylarında izleyebileceğiniz romantik filmleri bir araya getirdik.

İyi seyirler!

1. Love Actually (2003) Aşk Heryerde

1. Love Actually (2003) Aşk Heryerde

Film günümüz Londra'sında geçiyor ve Noel'den iki ay önce yaşanan olayları ele alıyor. Filmi izledikten sonra aşkın yaşamımızdaki önemini çok iyi anlıyoruz. Hatta öyle ki, başrolde herhangi bir karakter değil de "aşk" vardır bile diyebiliriz. Aşk Heryerde adeta bir romantizm rüzgârı... Aşk; karı-koca, sevgili, baba-oğul, rock yıldızı ve menajeri arasında birbirinden farklı tam on hikayenin içinde. Her şey bir yana, sadece olağanüstü müzikleri için bile izlenebilir.

2. Before Sunrise (1995) Gün Doğmadan

2. Before Sunrise (1995) Gün Doğmadan

Budapeşte'den kalkan Viyana treninde tesadüfen tanışan Jesse ve Celine... Jesse kendisini Amerika'ya götürecek olan uçağa binmek için Viyana'ya gitmektedir, Fransız yüksek lisans öğrencisi Celine ise okuduğu üniversitenin kenti olan Paris'e. Bu iki genç, trenden indikten sonra Viyana'nın sokaklarında, güneş doğana dek zaman geçireceklerdir... Ayrıca insanda interrail isteği başlatan filmdir, öyle güzeldir.

3. Never Been Kissed (1999) Gerçek Öpücük

3. Never Been Kissed (1999) Gerçek Öpücük

Kendine güveni olmayan, başarılı bir metin yazarı olmasına rağmen özel hayatında başarılı olamayan genç kadın Josie, Chicago'nun önemli gazetelerinden birinde editörlük yaparak hayatını kazanmaktadır. Çok istemesine rağmen bir türlü erkeklerin ilgisini çekememektedir. Fiziksel özellikleri, Jossie'nin ilişkiler dünyası için büyük bir engel teşkil etmektedir. 20'li yaşlarının ortasında olmasına rağmen bir erkeği öpmeyi bile henüz başaramamıştır. Eline geçen bir mesleki şans Jossie'ye okul hayatına dönüp yaşanan her şeyi değiştirmek için bir fırsat tanıyacaktır. Artık Jossie'nin karizmasını düzeltebilmesi için ellerinde bir şans vardır.

4. This Means War (2012) İyi Olan Kazansın

4. This Means War (2012) İyi Olan Kazansın

Hem çok iyi iki dost hem de CIA'in üst düzey yetenekli ajanları olan ikili, birbirlerinden habersiz aynı kadına aşık olurlar ve hikâyemiz burada başlar... Kadın da bu ikili arasında kararsız kalınca, her ikisiyle birlikte olmakta sakınca görmeyince, ajanlar kadını tavlamak uğruna birbirlerini alt etme uğraşı içine girerler... Aşk üçgeni temalı yapımlar arasında, keyifli bir seyirlik.

5. Music and Lyrics (2007) Söz ve Müzik

5. Music and Lyrics (2007) Söz ve Müzik

Alex Fletcher seksenli yıllarda popüler olmuş bir grubun solistidir. Uzun yıllar o dönemki popülerliğinin ışığında yaşamış ancak artık ufak eğlencelerde yer bulabilmektedir. İş arayışlarındayken dönemin meşhur yıldızı Cora'dan kendisine şarkı yapması için teklif alır. Yapacağı demo şarkıyı hazırlamak için Alex bir şarkı sözü yazarı aramaya başlar. Romantik & Komedi tarzı Söz ve Müzik, gayet başarılı bir yapım.

6. Penelope (2006)

6. Penelope (2006)

Kuşaklar öncesinden gelen bir lanetin etkisi altında bir domuz burnuyla doğan Penelope, asil ailesinin ev hapsinde büyümüştür. Lanetin bozulması için Penelope'nin birisiyle evlenmesi gerekmektedir. Bu görevi asiller için çöpçatanlık yapan bir şirket üstlense de,Penelope'nin adayların karşısına çıkması hiç de kolay olmayacaktır. Gelen her aday Penelope'yi görünce kaçmaktadır. Bu süreç yıllar boyunca böyle devam etse de, Penelope'nin resmini çekmek isteyen bir dedektifin kumarbaz Johnny'i bu iş için Penelope'nin yanına göndermesiyle her şey değişmeye başlar.

7. The Ugly Truth (2009) Kadın Aklı Erkek Aklı

7. The Ugly Truth (2009) Kadın Aklı Erkek Aklı

Abby, bekârlığı dışında her soruna anında çözüm bulabilen bir TV programı yapımcısıdır. Reytingleri düşüş gösterince, işe yeni alınmış Mike’la ekip olmak zorunda kalır. Erkekler hakkında ipuçları vermekte olan bölümünün reytinglerdeki ani artışı, Mike’ın yerini garantiler. Abby, bekâr komşusu Colin’le tanıştığında ise doğru hamleleri yapmak için Mike’ın görüşlerine ihtiyacı olduğunu anlar.

8. Pretty Woman (1990) Özel Bir Kadın

8. Pretty Woman (1990) Özel Bir Kadın

Vivian Ward, çok şanssız bir sokak kadınıdır. Ancak bu kötü şans onu yakışıklı, çok başarılı ve ünlü bir işadamı olan Edward Lewis ile karşılaştırır. İkili inanılmaz derecede güzel günler yaşamaya başlarlar.

9. The Holiday (2006) Tatil

9. The Holiday (2006) Tatil

Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır.

10. Crazy, Stupid, Love (2011) Çılgın Aptal Aşk

10. Crazy, Stupid, Love (2011) Çılgın Aptal Aşk

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver'ın kusursuz bir hayatı vardır: mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal'in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily'nin onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır... Artık 40'ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob, o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob'ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal'a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

11. While You Were Sleeping (1995) Sen Uyurken

11. While You Were Sleeping (1995) Sen Uyurken

Lucy bekar bir kadındır. Güzel görünümlü Peter ile her sabah metroda göz göze gelmektedir ve ona hayranlığını beslemektedir. Bir gün Peter raylara düşer. Lucy onu kurtarmak için devreye girer. Peter komaya girmiştir ve yanındaki tek kişi Lucy'dir. Peter'ı ziyaret eden ailesi Lucy ile tanışırlar ve Lucy onlara Peter'ın nişanlısı olduğunu söyler. Bir gün Peter'ın kardeşi olan Jack çıkageldiğinde asıl problem baş gösterir. Lucy ve Jack birbirlerine karşı koyulmaz bir biçimde aşık olmuşlardır.

12. You’ve Got Mail (1998) Mesajınız Var

12. You’ve Got Mail (1998) Mesajınız Var

Kalabalık New York şehrindeki milyonlarca yalnız insandan biri olan Joe Fox, hayalini kurduğu kitapçıyı açmak üzeredir. Boş vakitlerini bilgisayar başında geçiren Joe, chat kanallarından birinde tanıştığı bir kadınla samimi bir dostluk kurmaya başlar. Kely isimli bu kadın kendine ait kitapçısında çocuk kitapları satan sevimli ve içten bir kadındır. İkili konuştukça birbirlerine dair onlarca ortak nokta fark ederler ve aralarındaki ilişki büyülü bir bağa dönüşmeye başlar. Zamanı gelip buluşmaya ve tanışmaya karar verdiklerinde ise şaşırtıcı bir sürpriz kapıdadır…

13. Bir Erkek 10 Günde Nasil Kaybedilir? (2003)

13. Bir Erkek 10 Günde Nasil Kaybedilir? (2003)

Benjamin, bütün hayatını kadınlar üzerine kuran ve sadece onlarla yaşayan bir çapkındır. Ancak o kadar çapkındır ki, bütün ilişkileri yalnızca birkaç gün devam edebilmektedir. Bir gün patronuyla bir iddiaya girer ve yeni ilişkisinin on günden daha uzun sürebileceğini savunur. Barry, her ne kadar kendisi için çok zor olacaksa da, bu iddiayı bir şekilde kazanmaya kararlıdır; iddia ve macera başlar...

14. Bridget Jones'un Günlüğü (2001)

14. Bridget Jones'un Günlüğü (2001)

Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, halen hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak bu nedenle çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır.

15. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (1999)

15. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (1999)

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca'nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Zira ailevi kuralları vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır