Yıllardır Gizemi Çözülemeyen 9 Fotoğraf

Yıllardır Gizemi Çözülemeyen 9 Fotoğraf
Çıplak gözle başka, kağıt üzerinde başka görünen fotoğraflar hepimizi ürkütür. Fotoğraf çekerken fark edilmeyen detaylar, fotoğrafta olmaması gereken silüetler… Bu olayları bizzat yaşayanların psikolojilerini düşünün bir de. Yıllar önce çekilmiş ama hala gizemini koruyan bu fotoğraflara bakarken sizler neler düşüneceksiniz acaba? Fotoğraflardaki detaylar sadece ışık oyunu mu yoksa gerçeklik payı var mı? Fotoğrafları inceleyip siz karar verin.

1

1

1963'te J.F. Kennedy suikastı sırasında herkes bir taraflara kaçışırken yaşlı bir kadın gayet sakin şekilde fotoğraf çekiyor! Hem de deklanşöre birçok kez basıyor. FBI bu ‘sakin’ kadını bulmak için çok uğraşmış ama kimlik bilgileri bulunmadığı gibi bu fotoğrafın kime ait olduğunu da bulamamış.

2

2

Bir baba sadece küçük kızının fotoğrafını çekmek istiyor. Fotoğrafı çektikten sonra kızının duran beyaz silüetli bir adam durduğunu fark ediyor. Baba, defalarca fotoğrafa baktıktan sonra adamın astronota benzediğini fark ediyor. Baba, kızının fotoğrafını çektiği esnada beyazlı adamın orada olmadığına emin. Kodak yetkilileri küçük kızın babasının isteği üzerine fotoğrafı incelemiş ve fotoğrafın çekildikten sonra üzerinde oynanmadığını açıklamışlar. 

3

3

Norveç'in Hessdalen vadisinde çekilen bu fotoğrafta canlı ışıkların nasıl oluştuğuna dair araştırmalar yapılmış fakat bilim insanları bu fotoğrafın gizemini henüz açıklayamamışlar.

4

4

Yıl 1960 ve henüz gökyüzüne hiçbir uydu fırlatılmamış. Böyle bir zamanda atmosferde ilerleyen simsiyah cisim böyle görüntüleniyor. Uzmanlar bu cismi insan yapımı bir obje olarak nitelendirememiş. 

5

5

Bir çift, 1964'te Hook Adası lagününde kendilerine doğru yüzmekte olan bu nesneyi görünce fotoğrafını çekmişler. Daha sonra ağzını açan yaratık tekrar yüzmeye başlamış. Çiftin iddiasına göre yaratığın boyu 2,5 metreyi buluyormuş.

6

6

1. Dünya Savaşı'nda İngiliz ordusunda görev alan Freddy Jackson, bir uçağın pervanesinin çarpmasıyla vefat etmiş. Jackson'ın ölümünden 2 gün sonra arkadaşları toplu bir fotoğrf çektiriyor. Fotoğrafa daha sonra baktıklarında inanılmaz bir detayı farkediyorlar: 2 gün önce ölen arkadaşlarının daa fotoğrafta yer aldığını görüyorlar!

7

7

Cecil Hotel yıllarca ilginç ölümlerle gündemde kaldı. Bu gizemli oteldeki ölümlerin en yenisi 2013’te Elisa Lam’ın ölümü. Genç kadının cansız bedeni oteldeki su tankının içinde bulunmuş.

8

8

1941'de Kanada'da South Forks Köprüsü'nün açılışında çekilen bu fotoğraftaki ayrıntılar oldukça şaşırtıcı! Kalabalığın içindeki yer alan bu kişiler, farkettiğiniz üzere kalabalıkta yer alan diğer insanlardan biraz farklı. Biri güneş gözlüğü ve üzerindeki kıyafetlerle 90'lı yılların izlerini taşıyor, bir diğerinin elinde günümüz kameralarına benzeyen bir kamera görünüyor. Belki de zaman makinası bulundu ama bizim haberimiz yok, kim bilir!

9

9

Cooper ailesi toplu bir fotoğraf çektiriyor. Daha sonra fotoğrafa bakınca ürkütücü bir detay gözlerinden kaçmıyor: Cooper ailesinin toplu aile fotoğrafında yer almak ister gibi görünen ve aşağıya doğru sarkan bu karaltı. 

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır