Zeki kadınlar neden daha zor aşık olur?

Zeki kadınlar neden daha zor aşık olur?
Çoğu insan ayakları yere sağlam basan güçlü ve zeki kadınları evde kedi ve köpekleriyle yaşlanmayı isteyen erkek düşmanı olarak görürler ama bu elbette sanıldığı gibi değildir. Bu kadınlar bir ilişki yerine kendi içinde mutluluk bulmayı doğru bulsalar da tam olarak bu anlamı karşılamaz.

Zeki kadınlar genel olarak şöyle düşünür; aşkı bulmak istemekle çatışan ama değerlerinden ödün vermek istemeyen duygulardan bahsediyoruz. Bu düşünceye sahip zeki kadınların ilk öncelikleri saygıdır ve her şeyden önce buna dikkat ederler.

Kendi işlerini kendileri halletmeye çalışırlar, bu biraz da yetişme tarzıyla alakalıdır. Nedir? İşte kendi paralarını kendi kazanmak isterler, hatta evdeki tamirat işlerinden bile anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilmektedirler. Özgürlük onlar için çok önemlidir, aynı zamanda hayata karşı dik durmak da öyle!

Zeki kadınların öncelik listesinde aşk hiçbir zaman en başta bulunmaz. Erkeklerin aşklarına inanmakta güçlük çekerler ve bunun sebebi de gözlemledikleri ya da geçmiş deneyimleridir. Öyle ki aşka mantık çerçevesinden yaklaşırlar ve bu aşkın genel tanımından uzaktır. Tutku, duygu yerini güven ve saygıya bırakır.

O halde soruyoruz; sevmediğimiz insanlarla tanışmamızın eğlenceli olan tarafı nedir? Zeki kadınlar romantik biriyle tanışmak için zamanını harcamazlar. Aşk konusunda ölçüleri vardır, sınırları ve kuralları vardır. Bu yüzden aşık olmak onlar için zor hale gelir.

Ve en önemlisi, asıl korkuları yalnız kalmak değildir kesinlikle, yanlış kişiyle kalmaktır...

Yorumunuz

Yorumunuz Başarıyla Kaydedildi. Yönetici onayından sonra yayına alınacaktır